AnimeOverdose Forum
Anime Preporuke - Printable Version

+- AnimeOverdose Forum (https://www.anime-overdose.com/forum)
+-- Forum: Anime i manga (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-29.html)
+--- Forum: Anime generalno (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-11.html)
+--- Thread: Anime Preporuke (/thread-5570.html)



RE: Anime Preporuke - Nine tail fox - 2010-07-08

(2010-07-07, 22:24)Dream Omen Wrote: Pogledao sam prvu epizodu HOTD i nisam oduševljen, fanservice nije previše smetao na nivou je Vampire + Rosario prva sezona, što je podnošljivo, ali likovi mi se nisu svideli izgledaju mi kao da su radili Twilight u anime zombi okruženju, ne bukvalno i sasvim ali taj utisak sam dobio, tako da neću gledati Sad baš sam mislio da će bar biti neki mindless zombie flick ali ako nema interesantnih likova nemogu da pratim, Nurarihyon No Mago zato je sasvim druga priča Big Grin više o tome u temi za taj anime Smile

Sto sta hvali... Das sansu mozda se neces razocarati...


Izbor Anime-a HELP - HEPBO3AH - 2010-08-26

Pozdrav svima, kao sto vidite nov sam na forumu, do sada nisam imao potrebu da pisem, samo sam citao, moram reci da je sajt odlican!

Ovo ce biti malo duzi post, valjda ce bar neki pravi ljubitelj anime-a naci vremena da mi pomogne.

Poprilicno sam nov i u anime-u, nisam pogledao verovatno ni priblizno koliko neki, medjutim ono sto ce me mozda i spreciti u tome su problemi koje imam prilikom izbora, jer trosim suvise vremena gledajuci nesto satima u nadi da ce mozda biti bolje(da ce mi se svideti), ali ne bude, a ne umem da prekidam na pola, niti zelim. Hocu da mi preporucite neki Anime koji odgovara mom ukusu, posto mi ovo polako postaje trazenje igle u plastu sena.
Koliko sam video sta drugi pisu, verovatno cu naici na kritike zbog ovoga sto cu napisati, nadam se da se niko nece uvrediti.

Prvo neke generalne guideline da navedem, stvari koje izbegavam:
- Maratonski tipa DB, Naruto, FMA me trenutno ne zanimaju, mada verovatno je da me nece nikada ni zanimati. Oni mi lice na napredniji oblik Mado King Grandzort, Pokemona, ili Digimona. Gledao sam sve kada sam bio klinac na TVu, sada sa evo 23, stvarno mi je postalo nezanimljivo.
- Komedije. Pogotovu kada se lice iscrtava... onako karikaturisano. Moze biti humora, naravno, humor nikada ne skodi, samo ne klinacki fazoni.
- Deca. Akteri mogu biti tipa 15-ogodisnjaci ali ne deca mladja od toga, vecina takvih anime-a su neozbiljni koliko sam video.
- Nemanje krvi. Ne mislim totalno nemanje, samo ako neko nekog isece, ocigledno mi je da treba biti krvi, znaci ono 17+ ili kako se vec kotira.
- Jeftine nezanimljive price.
- Prenemaganje. (prepoznacete u daljim opisima)

Probacu da vam kazem sta sam voleo i sta me je nerviralo u dosadasnjim ostvarenjima koje sam pogledao. Navodicu hronoloski:

NAPOMENA: Ovo nije lista anime-a koji mi se svidjaju, nego lista onih koje sam gledao, i sta mislim o svakom od njih. Pozeljno bi bilo da predloge daju oni koji se manje ili vise slazu sa mnom.

1. Ghost in the shell
Neverovatan anime! Zbog njega sam uopste krenuo da se zanimam za iste. Prvo gledah GiG1, zatim sam nastavio sa GiG2 i filmovima. Filmovi su mi se posebno svideli, iako prvi, koji sam gledao, ostaje mi za sada kao mozda i najboloje ostvarenje. Odlicna animacija, odlicna prica, dosledan tok. Ima filozofije, to mi se takodje svidelo.

2. Blood: The last Vampire
Film, odlican, sve mi se svidelo. TV gledao, stalno me je nerviralo njeno totalno nevino i uplaseno lice pred bilo kakvom nevoljom dok ne pobesni, sto sam se nadao da ce se promeniti sa napredkom epozida, ali ne. Animacija u filmu mi se vise svidela.

3. Hellsing
Zanimljiv, ima akcije, volim horore, malo me ponasanje one cure nervira. ;]

4. Vampire Hunter D
Gledao prvi deo odavno, Bloodlost sad skoro. Svidjaju mi se, i stari i novi, nemam zamerki, pogotovu za drugi.

5. Death Note
Jednom reciju: NEVEROVATNO! Ovo je najbolji anime koji sam gledao, najzanimljivija prica, odlicno razvijeni likovi, ni u jednom trenutku nisam zeleo da prekinem sa gledanjem, da sam mogao, pogledao bih ga u jednom "dahu". Iako se sve razjasnjava gotovo trenutno, i dalje je totalno nepredvidim i odrzava praznju. Sve najbolje o njemu.

6. Evangelion
Uh... Prvo krenuh sa naravno serijom. Bio sam neverovatno frustriran stavom glavnog lika. Zelja za afirmacijom kod oca me je poprilicno nervirala jer ipak nije 7-ogodisnje dete. Nerivralo me je i ono sa Misato, kada eksira pivo, toliko su puta samo ponavljali to.. :/ Svejedno, zbog Andjela i Eva, i zarad sveukupne price sam nastavio da gledam i "gutao" nervozu. -.-
Tada, odjednom dolazi neverovatan kraj! Ne znam jesam li vise bio sokiran ili izneviran pokusajem da sve zavrse filozofski, razmiljanjima koje sam imao jos pre ko zna koliko godina, koja zapravo i nisu nesto bitno. Totalan zaokret od dotadasnje price(nemojte da kazete da nije jer su pominjali instrumentalnost, ali to nema veze sa cinjenicom da se veza sa andjelima tada toalno kosi sa samim smislom te instrumentalnosti). Ocigledno nisam jedini koji to misli jer su snimljni filmovi., koji su takodje dati nekom nevestom reditelju(ne znam kako to funkcionise u anime-u) koji je otisao na kontra stranu i za kraj napravio samo vizuelni spektakl bez ikakve logike je uopste ostavio vodjice sta da se zakljuci. Ovo su vezije D&R i End Of evangelion. Posle sam cak gledao i 1.11 i 2.22 koji su mi se za divno cudo KONACNO svideli(navikao sam se na cmizdranje nekako posle svega toga). Cekam nastavak! -.-

7. Elfen Lied
Snimljena, po meni, od strane nekog nestabilnog lika. Prica bzvz, sam pocetak je unistio sve, oni hoce nju da zaustave mecima umesto da ispune hodnik gasom za uspavljivanje, gde je to osnovna logika(mada imaju pamet da naprave udove, o tome cemo posle)?!?! Ispunjen blagom preverzijom u svetu u kome je sasvim normalno da nekom odseces deo tela i on moze biti repliciran i prikacen na tebe bez ikakvih posledica (cak ni tebi ne smeta sto ti se to desilo), i na kraju slag, on prihvata to sto mu je ona ubila celu porodicu, i pored toga, znate sta.... on nju voli! Ma daj..

8. Fate/Stay Night ----- SADRZI SPOLER
Lepa animacija, zaplet ono... prihvatljiv. Neverovatno iritantan glavni lik, sampion pravde, zastitnik dama. Samo ti budi pravedan u zivotu i pravedno ce ti se vratiti. Da, svi znamo da je to tako! -.- Jedino sto mi se bas svidelo je kraj, znaci sam kraj, kada ona nestaje i kako je sve san. I naravno, kada ona profesorica ludi i lice joj biva karikaturisano me nervira.

9. The Garden Of Sinners
Odlicno osvarenje, odlicna animacija, odlicna netipicna ljubavna prica! Odusevio me je potpuno! Iako se prica siri na vise grana kroz flimove, svejedno ima zajednicko stablo koje predstavlja njenu spoznaju sebe.

9. Berserk
Neverovatno ostvarenje! Nisam verovao da ce to biti toliko dobar anime, cak cu i mangu da citam, mozda cak i kupim ako ima kod nas! Prva epizoda mi se malo nije svidela, jer mu je oko zatvoreno i ono sa rukom me je bunilo, ali na kraju sam morao ponovo da odgledam! Cak sam i zaboravio u prvoj epizodi da je pominjao Griffita sto mi je doprinelo jos jacem utisku na kraju koji ostaje nedorecen ali na neverovatno dobar nacin, gde jedno sto ti ostaje je masta! Sporedna ljubavna prica mi se svidja, sta vise traziti? Muzika, najbolja do sada koju sam cuo u anime-i! Jos uvek slusam na youtube-u! Big Grin Da mi je samo jos nesto ovako... ;]

10. Akira
Mracan, zanimljiv, krvav. Nema nicega sto mi se nije svidjalo, ali nije mi ni poseban nesto.

11. Monokey Priness
Samo film gledah, prica ok, animacija fina, sve u svemu, ok.

To je to, mozda sam neke zaboravio ali onda mi ocigledno i nisu nesto bili upecatljivi. Da, Transformerse, Voltron i takav tip crtaca za decu me ne zanimaju. Najveca muka mi je sto sam sate provodio po sajtovima citao sta se u kom desava, koja je kategorija i evo sta sam sve uspeo da nadjem, i stvarno ne znam sta vise da radim, treba mi pomoc od nekog ko je dugo u ovome jer ovo nije kao film, ovde mi propadne par dana dok odgledam. Trenutno gledam Texhnolyze, previse mi je nekako mucan, stigoh do pola i jos uvek ne vidim cilj svega sto se desava, mozda cu posle videti. Muzika sa spice mi se ne svidja. Skida se trenutno Gantz i Boogiepop Phantom, pa ako neko zna da mi kaze vredi li da ih gledam s obzirom na ovo sta sam napisao. Elemti fantastike/natprirodnog/SF-a su pozeljni ali ne i neophodni.
Ako neko ima nesto da preporuci, vise nego dobrodosao je!

Izvinjavam se na predugom teksu! Big Grin


RE: Izbor Anime-a HELP - AlanViBritannia - 2010-08-26

Seirei no Moribito, Canaan, Black Lagoon. Smile


RE: Izbor Anime-a HELP - Dream Omen - 2010-08-26

Imaš dobar ukus Smile ali tema već postoji:
http://www.anime-overdose.com/forum/showthread.php?tid=1512&highlight=anime+preporuke
ova će biti zaključana Smile


RE: Izbor Anime-a HELP - HEPBO3AH - 2010-08-26

@SnG Ovi koje si preporucio izgledaju sasvim ok, verovatno cu ih pogledati, samo ne znam za Seirei no Moribito, posto pise da je 13+ da nije neki preblagi anime, bas ono sto sam navodio da ih sve ubija, a da nema krvi?

@Dream Omen Vidim da ima tema, ali ono nije ni priblizno slican ukus mom. Uopste nije detaljno objasnjeno sta joj treba, to sto ona trazi moze da se pusti kroz filter u search-u. Ne treba meni da se ova tema drzi otvorena na 5-10 strana, samo da skupim nekoliko koji odgovaraju mom ukusu pa cu i sam da trazim lock. :]


RE: Izbor Anime-a HELP - AlanViBritannia - 2010-08-26

(2010-08-26, 22:13)HEPBO3AH Wrote: @SnG Ovi koje si preporucio izgledaju sasvim ok, verovatno cu ih pogledati, samo ne znam za Seirei no Moribito, posto pise da je 13+ da nije neki preblagi anime, bas ono sto sam navodio da ih sve ubija, a da nema krvi?

Koliko se ja secam, nije cenzurisan, tj. ima krvi. Prica je vrlo dobra, glavni likovi su super, lako ces ih favorizovati. Smile
Ja iskreno smatram da je Seirei no Moribito jedan od masterpiece-ova ove decenije.


RE: Izbor Anime-a HELP - Eleran - 2010-08-26

@Nervozan: budi ovako detaljan u toj temi i dobices i detaljne odgovore, a sto se tice FMA novog, propustio si mnogo, al dobro...inace ako ti se svideo berserk preporucujem ti, ovde nastavljam sa pricom....

http://www.anime-overdose.com/forum/showthread.php?tid=1512&page=26


RE: Anime Preporuke - Eleran - 2010-08-26

Guardian of the sacred spirit nije za decu i slazem se sa SnG to ti i ja preporucujem, ako ti je se svideo Hellsing, Berserk, onda pogledaj i Claymore, ako vec volis krv mozes da pogledas i Baccano! Ali imaj strpljenja, jer anime ima cudan nacin story tellinga, zato sto u prvoj epizodi neces nista pohvatati, ali ce polako kroz svaku epizodu da se sloze kockice, jer se radnja desava u tri razlicite godine i polako se medjusobno spajaju u jednu, tako da budi strpljiv, zatim tu ti je i Macros Plus, ako ti je se svideo Ghost in the shell prvi, ovaj ti mozda legne zato sto je isti stil crteza, ali naravno GiTs je neprikosnoven...Black Lagoon, obavezno to stavi na listu i jedan i drugi serijal...odlicna akcija, malo ima preterivanja, ali mislim da je to normalno za anime, odlicni su dijalozi, dobra je prica i sama atmosfera i likovi su awesome...


RE: Izbor Anime-a HELP - Simpatičan Mladić - 2010-08-26

Ako voliš nešto tipa horor, misterija da ti preporučim par njih (ukoliko već ne gledaš) :

Highschool of the dead
Možda je naslov malo glup, jer se samo prve dve epizode i polovina treće dešavaju u školi, ali osim toga nemam zamerki. Animacija odlična, koliko sam mogao da primetim ima malo i 3d tehnologije. Priča nije glupa tipa napadaju ih zombiji, oni ne mogu da pobegnu, i još niko ne zna za to. Meni se svidelo zato što priča ima neku osnovu, u pitanju je epidemija koja se raširila po celom svetu, i nije stvar u tome da se oni bore protiv zombija, nego što pokušavaju da prežive. A i anime je tek počeo da izlazi (stigao do 8 epizode) tako da iščekivanje do sledeće epizode, celu stvar čini zanimljivijom (isti slučaj je i sa naredne dve) i da, anime je i ecchi, imaš perverzije i tako to Big Grin
http://www.anime-overdose.com/frontend.php?action=subs&gid=182

Okultna akademija
Odlična animacija i priča da ne tupim dalje kao sa Highschool of the dead, evo linka
http://www.anime-overdose.com/frontend.php?action=subs&gid=175
imaš prevode za sve epizode što su izašle dosad

Shiki
e, za ovo ja radim prevode XD (biće sledeće nedelje)
misterija, više nego horor, koncept svake epizode je da se desi jedno ubistvo( po epizodi, naravno Smile )
evo link http://www.anime-overdose.com/forum/showthread.php?tid=3163


RE: Anime Preporuke - Dream Omen - 2010-08-26

Od onih što je Mladić napisao Shiki je nepropustiv, ona dva nisu u istom rangu, ni blizu Smile ali Shiki je odlično ispričan, likovi su prilično realni, glavni lik je veoma interesantan i daleko je od uobičajnih shonen protagonista
Mogu da ti preporučim Read or die ali prvo obavezno pogledaj OVA, jer je mnogo jasnije posle kad budeš gledao seriju Smile
Monster je isto dobar, Hellsing Ultimate je neuporedivo bolji od tv serije, toliko je bolji da je to smešno Smile