Gundam 00
#31
(2014-04-14, 21:58)Lavi Wrote: Nadam se da ce 2 sezona da bude bar priblizno dobra posto ova prva mi je odlicna.

Ovo je ujedno i moj prvi Gundam naslov. Smile


Druga sezona je očaj živi. Spustiće ti ocenu naslova za barem 1-2. Druga sezona ko da je battle shounen, [spoiler]trans am i to je to...[/spoiler]
Reply
#32
E ovako, druga sezona mi je isto vrlo dobra iako mi je prva bila bolja. U drugoj ima previse fokusa na borbe, ajde u prvoj polovini jos i ne ali druga polovina su samo borbe, nije da mi smeta ono borbe imaju podlogu kako je doslo do sukoba nije da sada samo skacu bezveze iz jedne u drugu.

Sto se trans-am sistema tice meni licno je potpuno opravdana cesta upotreba istog zbog toga sto su u 1 sezoni imali GN pogon koji ih je u potpunosti izdvajao i ucinio skoro nedodirljivima za zemaljske snage ali u 2 sezoni i zemlja ima GN pogon iako je kopija na jednakom je nivou, znaci sada se sukobljavaju sa jednako mocnim i daleko brojcanijim protivnikom, a trans-am im je jedina prednost. Smile

Poslednji fajt mi se je svideo do dela kada dodje borba sa Inovatorima koji koriste trans-am, naravno ne mislim na zadnji fajt 3vs3 vec kada njih 1000 navali na Setsunu i on ih otrese ko od sale, to mi je bilo glupo. Sem tog dela mi je bilo ok. Takodje kako su se svi udruzili protiv A-laws je ispalo super na kraju, ocekivao sam da ce onaj general sto je organizovao pobunu da vodi regularnu vojsku, a ne pukovnica. A jest mi bilo drago kada je Lockon skinuo onog placenika na kraju. XD

Film mi je promasaj, radnja je nikakva i zbrzana, Setsuna je predstavljen kao neki bog jbt bas su preterali s njim, i onaj cvet na kraju WTF. Ono ima akcije i odlicno je uradjena ali suvise je zbrzano. Najbolji lik u filmu mi je Aker, koliko je kroz obe sezone bio opterecen Setsunom i na kraju kako je zavrsio su mi nekako najsmislenije i najbolje u filmu. Inace ne znam da li ste kada ste gledali film videli da ima nakon odjavne spice jos neka 2-3 minuta filma gde je pokazan pravi kraj. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#33
^Lockon twist ti uopste nije smetao?

Mislim da su svi odgledali epilog gde Setsuna postaje Silver Surfer haha.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#34
Jeste naravno ali sam precutao (i ovako sam se raspisao). Smetalo mi je to sto se kroz celu 1 sezonu prica kako mu je pobijena cela familija, znaci nema nikoga kad ono puf ne da ima brata vec je to brat blizanac. Hajde da se je u 1 sezoni bar jednom spomenuo brat pa i da nisu rekli da je blizanac ali bi se znalo da ga ima, a ovako je ispalo glupo.

Ali opet mi se svidela i 2 sezona u globalu i uzivao sam iako je imala nedostataka.

Ma da glupost nevidjena na kraju filma, ne bih ni pogledao nego vidim ima do kraja nekih 5-7 min reko nije moguce da odjavna spica na animeu traje toliko pa da preskocim mozda ima nesto i eto bilo je, sve u svemu ostao sam ravnodusan na film... Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#35
dobar anime , dobre su borbe sa robotima i ovo je jedan od najpoznatijih serijala gundama. Ocjena 9 Smile
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)