Turn A Gundam
#1
[Image: 27038l.jpg]

"This story is set thousands of years in the future. The people of Earth have forgotten the space wars of the past, reverting back to a pre-industrial existence. But the lunar settlers known as the Moonrace, who have retained their high technology, now plan to seize their mother planet for themselves. As the war of the worlds begins, a young Moonrace citizen named Loran Cehack, pilot of the legendary Turn A Gundam, struggles to bridge the gap between humanity's long-separated branches."

MAL|Wiki|AniDB

Episodes: 50
Producers: Sunrise, Fuji TV
Director: Yoshiyuki Tomino
Genres: Action, Adventure, Drama, Mecha, Parody, Sci-Fi, Space, Military

Komentar: Steampunk verzija Gundama. Proslo je mnogo godina od kad je svet bio unisten, i ljudi su se polako povratili u normalu. Svet je podsecao na kraj 19. veka/pocetak 20. veka, tako da je bilo prilicno zanimljivo videti ovakav Gundam. Ljudi nisu imali tehnologiju da prave svoje Mobile Suitove vec su morali da ih iskopavaju, pa su nalazili nama poznate mechove poput Zakua, Kapoola i slicno. Medjutim, situacija je bila drugacija kod antagonista. Oni su bili napredni i jaci.

Prica pocinje kada troje tinejdzera dolaze na Zemlju sa Meseca. Oni se rastaju i svako se pridruzuje ljudima i nalazi posao. Loran je zavrsio u Heim porodici, koja ce igrati veliku ulogu u seriji. Neprijatelji napadaju grad, i po obicaju, Loran nalazi Turn A Gundam i kickuje ass. Kasnije se polako otkriva cela misterija oko sveta, sta se zapravo desilo i slicno. Meni je cela serija bila odlicna, ali je najbolji deo bio kasnije u svemiru kada se pojavi Gym Ghingham.

Likovi su bili zanimljivi, pogotovu Harry Ord i Gym Ghingham. Sochie je isto bila simpaticna iz nekih razloga. Mora da je zbog glasa haha. Loran je bio okay protagonista, ali se nije nesto istakao. Mechovi su bili cool i imali su malo drugaciji dizajn. Pre svega Turn A Gundam kod koga se na prvi pogled vidi razlika od ostalih Gundama, posto ima malo western feel. On je ujedno i najjaci Gundam u fransizi zbog Moonlight Butterfly. Ali naravno to ne bi mogao da postigne sa trenutnim pilotom koji nije ni 30% potencijala mecha iskoristio.

Muzika je odlicna i ima neke fine pesme. Opening mi se mnogo svideo iz vise razloga. Pesma je super, lirike je sam reziser pisao u skladu sa svojom serijom, zatim je i animacija odlicno uklopljena i svidja mi se onaj deo na pocetku sa fragmentima koji su postali crna istorija, sto treba da predstavi tu zaboravljenu proslost koja se ne sme ponoviti i cime je Turn A smesten na kraju UC timeline-a.

Za Gundam fanove je must watch, jer je ipak jedan od jacih i nazalost poslednji originalan Gundam. Verujem da bi se mozda i steampunk fanovima svideo. Omiljena Gundam serija posle Zeta Gundam :3. 9/10

P.S. Za one koji su gledali Haganai, odavde su uzeli ono "UNIVEEEEERSE" sto mi se bas svidelo jer nije bila neka izlizana referenca.
http://www.youtube.com/watch?v=1aKeU2NqWrE
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#2
^Meni takodje jedan od drazih Gundama i definitivno jedan od najoriginalnijih, ne bih dodao nista preterano vise od onog sto si ti rekao, manje-vise imam isto da kazem, jedino sto bih dodao da je bila i jedna odlicna odjavna spica, a to je ova Smile

http://www.youtube.com/watch?v=A2NkIJyRylw

[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#3
Izgleda zanimljivo ta slicica, sa Gundamom i avionom dvokrilcem. Mada ako sam dobro shvatio ovo je fakticki nastavak originalnog gundama? Onog matorog?
Reply
#4
Jedina veza sa originalom su neki mechovi i sto je ovo navodno 3000god kasnije (tehnicki dodje kraj svih Gundam univerzuma). Moze da se gleda bez. A i onako ce sledece godine krenuti sa emitovanjem remake originalnog Gundama Big Grin
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#5
cek cek...pa koliko to gundam serial-a ima?
[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#6
(2013-03-20, 00:57)Ichigo Wrote: cek cek...pa koliko to gundam serial-a ima?
Mislim da ni sam autor ne zna odogovor na ovo pitanje XD
[Image: sig18.png]
Reply
#7
^zna ZZ ne boj se...njega cekam Smile
[Image: 33z5xsi.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)