Nov komp
#31
ATi je mnogo bolji izbor u toj klasi + sada je sve više igara koje su ati frendly
Reply
#32
Hvala drustvo, sad imam neku prdstavu o ovome. Svraticu do Emija pa cu izabrati nesto na licu mesta.
[Image: sasusaku2.jpg]
Reply
#33
Brzo pitanje, sto mislite o ovoj konfiguraciji PC-a http://upload.slike.com/slike/Ye6s9.png , cijena je oko 940 €.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#34
Ja bih uzeo jače napajanje. Big Grin
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#35
Razmisljam da uzmem nov komp. Dao bih do 80.000 dinara, a trebaju mi ploca, procesor, ram, kuciste+napajanje i hteo bih da imam SSD disk. Ne trebaju mi monitor, periferije niti hard diskovi - kao svaki anime fan starog kova vec imam 3.75TB prostora na njima XD Ne treba mi ni graficka kartica, posto trenutno pokusavam da se koncentrisem na veb development, pa ne bih bas smeo da napravim igracku zver u ovom trenutku XD

Imate li nekih saveta? Intel vs AMD? Nisam uopste u toku sa hardverom vec godinama, kakvi su ovi SSD-ovi? Na sta treba obracati paznju ovih dana?
Reply
#36
Na ovim prostorima većina danas smatra za igračku zver 80 000 din Big Grin

Za te pare možeš komotno uzeti i5 (možda i i7) + jaka ploča + 16 gb rama + SSD od 250 gb + napajanje.
Reply
#37
Bas si nasao kada da uzmes racunar kada su cene/pdv otisle u..... Big Grin

Ali to sto ne zelis graficku kartu ti je veliki plus jer solidna graficka ti dodje jedno 30k Big Grin

SSD 240GB 14k
MB Z97 - 14-16k
Ram 8gb 10k
i5-4670K 30k
Napajanje neko chiftec-ovo od 600w 7-8k
I kuciste jbg za kusur Big Grin
Reply
#38
^Nije da ne zelim, samo ne smem XD

Cene otisle? Nisam u toku, sta je bilo sa cenama?

I meni deluje da je neki i5 optimalan.

Sta preporucujete od sajtova za neki benchmarking?
Reply
#39
Cene su otisle krajem prosle ,pocetkom ove god .jednostavno drzava je povecala pdv na it opremu ,plus dobavljaci,prodavci svoj deo itd
Primera radi taj procesor koji sam naveo gore sam takodje ja uzeo i kostao me 23k a gledaj mu sad cene Confused

Naravno,mozes daleko jeftinije da prodjes ,sve zavisi kako ces koristiti racunar,ako neces overklokovati procesor u nekoj buducnosti onda ti ne treba K verzija procesora kao ni z97 ploca i tu odma ustedis nesto para. Sa AMD-om prodjes jeftinije ,stvar izbora al ima i svojih mana Smile

A za neke specificne benchmark sajtove ne znam,imas ih na hiljade u zavisnosti od komponenti koje gledas Smile
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)