One Piece
Za koliko epizoda bi otprilike trebalo da se završi Dresroza ark pošto vidim da je u mangi završen. Krenuo sam da ga gledam pa da vidim dal će da me sačeka jedna ep. nedeljno il ću odgledati sve u cugu.. Smile
Reply
(2015-10-08, 17:03)Genghis Khan Wrote: Za koliko epizoda bi otprilike trebalo da se završi Dresroza ark pošto vidim da je u mangi završen. Krenuo sam da ga gledam pa da vidim dal će da me sačeka jedna ep. nedeljno il ću odgledati sve u cugu.. Smile


S obzirom da je ep 712 pokrila ch772-773, i da dosta seckaju razlicite ch pa ih ubace u jednu ep, a dressrosa se zavrsava u 801, onda otprilike jos... 25-30 ep? Nece to jos skoro Big Grin
Reply
Barem još pola godine neće završiti. Možda čak i 10 meseci Big Grin
Reply
Jbt kad je doslo do te faze da pozelim da urade jedno 30 epizoda onih one piece feudalni japan koje sam mrzeo XD Znaci odrade to, odrade jedno 9-10 epzioda u kojima ponovo prikazu background svih likova, za svakog po jednu epizodu i onda lepo odrade ovaj ark kako treba. Ovo je postalo tako bedak da se prosto nerviram dok prevodim XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
Odužili su Dressrossu baš. Nekako je baš pao tempo u OP poslednjih godina. Ubacaili su onaj extra dug opening, pa nema endinga, a još na to u skoro svakoj epizodi objašnjavaju gde je ko po nekoliko minuta. OP+ED su standardno 3min, oni ovako gube po 5+ na ova sranja. Gube po celu epizodu na 10 jbt.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
odkidaju oni od ep po skoro 7-8 min, čak i 10 i to već nekoliko godina u nazad. tamo recimo od Water7 je bilo baš izražajno.

srećom tu je OnePace projekat pa oni sve to lepo izbace spoje i onda može da se gleda
Reply
Naleteo sam na The newly remastered "Special Edition" HD widescreen 001-421 ep.

U pitanju je nova vrsta enkoda HEVC (High Efficiency Video Coding) odnosno x265.
HEVC je zahtevniji za procesor sprem x264 (na 1 jezgru ne radi, ali ko to još ima danas?), ali zato daje isti kvalitet za duplo manju veličinu fajlova.
Mana je što tek po neki novi televizor pušta HEVC fajlove.

Epizode imaju po 135 mb i odlično izgledaju.
55 gb, 720p, 421 ep.
[spoiler]
Code:
https://kat.cr/one-piece-001-421-batch-widescreen-dual-audio-720p-hevc-t11551369.html
[/spoiler]
Meni se skida sa 1 mb/s, to mi je max speed.

Ili ako želite isto to u klasičnom x264 720p, 152 gb.
[spoiler]
Code:
https://kat.cr/one-piece-001-409-dual-audio-720p-t11139412.html
[/spoiler]
Reply
Ne bih da zvuči kao da nekome solim pamet, ali samo da napomenem da HEVC ume da izgleda maalo lošije od x264, zato ga velike release grupe još ne koriste (nego drugi njihove releaseove re-enkoduju u HEVC).

Inače, ako pogledaš poređenje originala sa novim remasterovanim epizodama, vidiš da jeste prednost mnogo veća rezolucija, ali je zato widescreen postignut tako što su odsečeni gornji i donji deo originalnog frejma.. jeste da je HD, ali to mi malo ide na živce.
Reply
Dual audio 720p 135mb? O_O To je baš kompaktno pakovanje, pa i ako je kvalitet malčice lošiji, nije toliko strašno obzirom na veličinu fajlova.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
da l ima bd verzija
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)