Savjeti za Konfiguraciju Kompa
#71
OK onda cu uzeti 1600 hyper. Ima i 1333 hyper verzija, ali ako je razlika primetna necu se razbijati za 15 evra.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#72
fina mašina i miran si dve-tri godine (posle samo kupiš 7xxx Ati-ja kada im spadne cena
Reply
#73
Sad sam provalio da mi maticna ne podrzava 1600MHz. :/ Nema veze, ubacicu 2x4Gb od 1333MHz i to je to.

Nego sam naisao na tezi problem. Ova grafika http://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-...a/130/2862 ide u PCI 2.1 slot. A ova maticna http://www.itsvet.com/proizvod/asus-p8h6...rd/20/1799 ima ove neke express x4 i x16 ali su oba 2.0. Ima isto i neki slot oznacen samo sa PCI. Da li mogu da je uparim ovo dvoje?
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#74
neka te to ne plaši jer za grafičke imaš samo AGP i PCI-E, e sad kao što AGP ima x2, x4 i x8, tako sada imaš običan PCI-E, 2.0 i 2.1, razlika je u brzini podataka/informacija između CPU-a i GPU-a
Reply
#75
Koje olaksanje. Big Grin Bio sam se prepao. XD Hvala Zoro. Smile

[Image: 317bpjd.png]
Reply
#76
Uzmi Seasonic SS-500ET napajanje umesto tog...
Reply
#77
Pa zar nije isplativije uzeti Cooler master od 600w? O_o Cooler Master je odlicna marka.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#78
Dobar je cooler master, ali cu ja kupiti seasonic kad budem uzimao.

Par stvari na koje trebas da obratis paznju, bez obzira koju marku da uzmeš :

Bronze/Silver/Gold/Platinim/Titanium 80+

Ukratko, koliko struje treba napajanju da povuče da bi proizvelo tih 600W. Bronze povlaci najvise struje, i sav taj visak se pretvara u toplotnu energiju, tako da se napajanje vise greje ( kao i ceo komp ) samim tim se ventilator brze vrti, sto mu ( mozda ) skracuje vek i kao rezultat je bučnije.

Takodje, ako je napajanje modularno - to je velika prednost jer sam u njega uštekaš samo one kablove koji ti trebaju, bez da imas gomilu koječega po kućištu što ne služi ničemu i samo pravi otpor dobrom strujanju vazduha kroz kućište.

Meni je presudan faktor i to što Seasonic ima Sanyo Denki ventilator sa duplim kugličnim lezajevima, da bi bio još tiši i trajao još duže.
A bitno mi je da je tiho, jer mi je komp blizu kreveta - pa ako ga ostavim preko noci da radi, da mi ne smeta puno Smile


Ali ko sto rekoh, CM pravi isto cool i kvalitetna napajanja. Vidi sta ti najvise pase u budzet, i sta sam zelis Smile
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)