ista melodija al nije ista pjesma...? XD
#1
neznam dal ste primjetili koliko je izvođača ''posudilo'' melodije nekih prije njih a naravno nemislim na obrade...teško je danas biti originalan izgleda... XD

abba-gimme gimme gimme (a man after midnight) vs. madonna-hung up

mika-relax (take it easy) vs. cutting crew-(i just) died in your arms tonight

toliko od mene za sad, komentirajte ili stavite pjesme za koje ste i vi primjetili isto...

P.S. neobračajte pažnju na vide-e, poanta su pjesme... Anime
[Image: icdmsign.jpg]




Reply
#2
To je veoooma cesta pojava:
Ja znam za jedan takodje:
Plavi Orkestar - Istok i zapad zvuci bas kao Mamas and Papas - California Dreaming.
Ili obrnuto. XD
Ne znam, znam samo da zvuce isto. Cak sam uspeo i da ih "syncujem" i zvucale su isto. XD
[Image: Untitled35235767.jpg]
Reply
#3
heh imam i ja jedan

Coldplay - Viva la vida zvuči isto kao Joe Satriani - If i could fly toga je uvik bilo i biti će Anime samo što je ovaj slučaj koi sam ja stavila završio na sudu Anime
[Image: FalAh1M.png]
Reply
#4
a jel ko primjetio za slučaj thompson i abba? XD
[Image: icdmsign.jpg]




Reply
#5
ne XD XD pošto ne slušam ni jedno ni drugo XD
[Image: FalAh1M.png]
Reply
#6
(2009-08-08, 17:58)colorblind-jamais vu Wrote: a jel ko primjetio za slučaj thompson i abba? XD

haha, taj 'slučaj' su Vatrogasci 'opisali' u jednoj svojoj pjesmi XD
[Image: sig2t.png]
Reply
#7
(2009-08-08, 17:47)Yoko_Ritona Wrote: heh imam i ja jedan

Coldplay - Viva la vida zvuči isto kao Joe Satriani - If i could fly toga je uvik bilo i biti će Anime samo što je ovaj slučaj koi sam ja stavila završio na sudu Anime

e, a ja sam negde citala da su neki drugi optuzili coldplay za plagijat te pesme XD i uopste nije zvucala kao viva la vida [ta druga pesma], ovo je slicnije ali opet ne toliko da bi nekog tuzila... msm, sta da se radi, nekad jednostavno nije u pitanju plagijat vec slicna ideja? great minds think alike sometimes Toungue
sto se abbe i madonne tice, to i jeste obrada abbine pesme, tako da nije bilo plagijata jer je zena platila.
[Image: AProgo.gif]
Reply
#8
@twamp: nije baš obrada...prije je madonna iskeširala i kupila melodiju... XD slažem se da je nekad malo glupo tužit bend ako je muzika il pjesma slična jer opet as twamp said ''great minds think alike''... Big Grin
[Image: icdmsign.jpg]




Reply
#9
pa da, kazem, platila je, pa ne moze biti optuzena za plagijat Anime ljudi su joj dali da upotrebi, a onda je obradila, tacnije, ubacila glavnu melodiju u svoj 'hung up' i otpevala refren kako je htela.
[Image: AProgo.gif]
Reply
#10
Evo malo za plakanje, by Kojic Keba, nazalost nisam nasao orginal spot.

Dragan Kojic Keba - U Crno obojeno VS Rolling Stones - Paint it Black
[Image: 76561198078674713.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)