Haruki Murakami
#81
Da, a i lako je pretpostaviti o kome i čemu se radi u oba poglavlja Wink
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#82
Smile shh shh Smile pustite vi mene da se zbunjujem i koristim svoju blesavu logiku XD tako biva prica mnogo zanimljivija Wink
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#83
(2010-02-22, 15:09).Suna. Wrote: Pa jedno poglavlje je glavna priča, onda ide sporedna, pa opet glavna, pa opet sporedna i tako do kraja... ne vidim što imaš pomješati XD

Nebih baš rekla da postoje glavna i sporedna priča... mislim da su obje jednako važne... Istina, jedna bi bila 'stvarnija' od druge, ali nekako mi se čini da ne postoji glavna
Summer rain
Reply
#84
Kako to? Postoji jedna priča, koja ispričana na dva nivoa - ipak je samo jedan glavni protogonist priče i njemu se dešavaju te stvari koje se dešavaju...SPOILER: priča je ispričana kada je izgubio senku, u tome svetu bez svoje senke i u svetu normalnom, sa senkom....dva nivoa, jedan glavni lik, jedna priča. Tako sam barem ja to shvatio Wink
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#85
(2010-02-27, 16:37)Perin Wrote: Kako to? Postoji jedna priča, koja ispričana na dva nivoa - ipak je samo jedan glavni protogonist priče i njemu se dešavaju te stvari koje se dešavaju...SPOILER: priča je ispričana kada je izgubio senku, u tome svetu bez svoje senke i u svetu normalnom, sa senkom....dva nivoa, jedan glavni lik, jedna priča. Tako sam barem ja to shvatio Wink

Ma da... postoje ta dva nivoa
Al ne bih se složila sa Sunom da je jedan glavni, a drugi sporedni, jer to automatski podrazumijeva da je jedan važniji od drugog.
Ja ih nisam doživjela tako meni su oba nivoa djelovala jednako važno
Summer rain
Reply
#86
Konacno procitah...PAZNJA SPOILER ZA ONE KOJI NISU CITALI: ja sam vise doziveo da je svet u kojem je dedica naucnik i njegova unuka, opis njegovog zivota u realnom svetu, a da je ovaj drug svet, opis sveta koji se desava u njegovom umu dok mu se svest prebacuje na trece kolo, mada ono sto me je zbunilo jeste kad je u pravom svetu jednorogova lobanja pocela da svetli kad je u onom svetu otkrio bibliotekarevu dushu, posto sam konstatno imao osecaj da svet u njegovom umu se desava kad u realnom prestane da postoji, a ne da se desavaju oba paralelno u isto vreme...knjiga je jako zanimljiva, veoma originalna i ono sto mi je zaista upalo u oko, tako pise mozda gresim, a to je, da je knjigu napisao 1985...mislim da je prica moderna cak i za danasnje doba, a kamoli tada Smile mada i dalje stojim iza toga da mi je najvise legla Norveshka Suma...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#87
uuu zanimljivo chitanje ^
stala sma na pola davno i nikako da je zavrshim ali mi to ^ josh nije palo na pamet, i da slazhem se da su paralelne odnosno da nema dominantnije.
:v
Reply
#88
U petak, 10. Decembra 2010. godine u 12.00 Geopoetika objavljuje najočekivaniji roman u celom svetu – najnovije remek-delo Harukija Murakamija „1Q84” u dva toma i to pre engleskog, francuskog, španskog i italijanskog prevoda koji će se pojaviti tek tokom sledeće godine.

Jupi-jej.
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#89
Haruki bas varira po kvalitetu i uzivanju u knjigama, bar u mom slucaju. Mislim da su mi se najmalje dopale njegove najpopularnije knjige (1Q84, Norveska Suma i Wind-Up Bird Chronicles), dok mi je Okorela Zemlja Cuda i Kraj Svijeta pravo remek-djelo. Opisi su mu divni, ali nekad zna totalno da unisti flow radnje ubacivanjem bespotrebno detaljnih scena seksa. Zbog toga mi se Norveska Suma i nije dopala mnogo.
Helplessly struggling, kicking down other people, stealing the stolen while reapeating their reasons over again.
And still they aim for the horizon over the hills. That is why humans are so interesting.

- Sebastian Michaelis; Kuroshitsuji
Reply
#90
Murakami je moj omiljeni pisac. Stil pisanja koji mi prija i genijalni likovi. Ja ne čitam puno knjige, pročitala sam sve Murakamijeve koje mogu da se nađu na našem jeziku, i omiljena mi je 'Sputnik Ljubav', koju, čim nađem vremena, moram ponovo da pročitam.

I, ne mogu da prežalim što nijesam na vrijeme poslala svoje pitanje, odnosno postavila ga na sajtu Murakamija. SadSad
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)