A few doodles and sketches
#11
Samo jedna napomena, photoshop nije toliko teško koristiti kad se malo uhodate, ali - ako ga niste koristili dosad, nemojte očekivati da ću da trošim sate da objašnjavam preko neta kako se nešto koristi. Ukoliko imate neki problem, ili vas nešto muči što ne znate kako da rešite - to je ok, i to može da se objašnjava ( po uslovom da i ja znam to da odradim >.> )

Ali ako otvarate photoshop 3. put u životu - ne bilo vam teško, pogledajte 3-4 tutorijala. Lakše ćete skapirati kako stvari funkcionišu preko slika nego što neko može preko neta tekstom da vam objasni. Možda su vam tutorijali dosadni i sve to stoji, ali morate da se pomirite s time da ako hoćete da naučite, da vam treba volje i strpljenja.
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#12
Hm Random girl i blue eyes su skroz kul Wink
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#13
Hvala, mada se ta random girl nije baš proslavila po meni >.>

[Image: th_digitalization.jpg]
evo kako otprilike izgleda kad nešto ide od crteža preko novog linearta do osnovne boje pa final.
Neke stvari imaju posle osnovne boje još 2-3 layera senke, odsjaja i sl...
Naravno ja imam običaj da mi je svaka boja na posebnom setu layera i ostane tu još gomila layera
gde sam isprobavao neke stvari koje mi se nisu toliko dopale al ih nisam obrisao... tako da na kraju
fajl ima oko 50-tak layera >.>
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#14
Akai, mene konkretno zanima ovo ako mozes da mi pomognes.
Evo, digital painting:
Code:
http://www.youtube.com/watch?v=_gDl4UTxioQ
http://www.youtube.com/watch?v=iZ4H5Rw6wTg
http://www.youtube.com/watch?v=LAH-k2p_8Qw
Treba mi pomoc oko odabira brusheva i manipulisanje layerima.
Reply
#15
ok... ovo što si linkovao... je za bar 20 klasa bolje nego što ja mogu i da nacrtam i da obojim ( jel ti to mene piiiiiiiiiii ili šta? XD ).

Što se tiče brusheva... zavisi naravno za šta ti treba? na deviantartu ima dosta gotovih brush sets, koje možeš da skineš, samo traži ono što ti treba. Ako te nijedan brush ne zadovoljava, možeš od svog crteža da praviš brush.

Uglavnom, moraš malo da eksperimentišeš i da vidiš kako će šta izgledati. Često sasvim slučajno naidješ na dobar efekat.

Što se tiče layer-a... imaš blending options - svaki layer može da ima efekat na layer ispod - ako mu staviš recimo multiply ili overlay za blending mode ( to je tamo iznad imena layera gde uglavnom pise "normal" ) i imaš opacity - tu odredjuješ providnost layera. Onda sa nekoliko layera mozeš da postigneš fin efekat.

Naravno... zavisi kakaf efekat hoćeš da postigneš, mislim - lepo je to što si postavio 3 različita clipa na kojima ima jako mnogo različitih površina i tehnika, kako misliš da ti ja sve to objasnim ( a pritom ja ni blizu ne umem tako nešto da nacrtam >.> )

Ako kažeš, treba mi da nešto izgleda kao metalna površina ( dal ko brusheni metal, stari metal s rdjom, mat, high gloss, metallic etc... )
ili pitas - kako da na ovome napravim dobar odsjaj ili da izgleda kao da sija ili tako nešto... s time mogu da ti pomognem ( uglavnom )

Na konkretno i direktno pitanje još mogu da odgovorim ( za neke stvari bar ) a ako ti treba pomoć oko layera u globalu... ukucaj u google "photoshop tutorials" i videćeš da ima tona sajtova koji se samo time bave. Neki su video tutorijali, neki u slikama.
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#16
Hehe ti napisa' roman XD
Hvala za brush objasnjenje Anime
Znam sve kako funkcionisu layeri-i nego me samo zanima njihov redosled ako ga uopste ima kod digital painting-a.
Na prva dva klipa koriste 2 ili samo jedan layer.
A na trecem vise komada.
Pa me zaima koji redosled ide kada je sa vise layera.
Kako idu slojevi boja i to.
Reply
#17
pa zavisi kako ti više odgovara... meni je najlakse da konkretno kod crteža likova, recimo layeri odeće budu iznad layera kože, jer na puno mesta ne moram da brinem i pazim na ivice - jer to pokriva layer od gore.

To što je onaj speed painter nenormalan crtač pa mu ni ne treba da odvaja stvari na layere - jbg. to je njegov trip.
Jako je zgodno imati sve odvojeno jer možeš lako da brišeš i menjaš.

A s obzirom da layer ima direktan uticaj na onaj ispod njega - onda ti je lako da provališ kako da ih postaviš, samo ih slažeš jedan na drugi. Mogu i da se pomeraju, tako da uvek možeš da isprobaš kako bi nešto izgledalo u više varijanti pozicija.
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#18
Evo baci pogled na moj prvi digital paintig rad Anime
Code:
http://www.dodaj.rs/f/3N/hJ/3MA7Dct/red-apple.jpg
Reply
#19
@D.zlo

Nije loš za prvi rad, mada si mogao dodati i neku pozadinu oko jabuke... ili barem sjenu jer ovako izgleda kao kolaž.
Ali ipak ovo je prvi rad zato samo hrabro XD Big Grin
Reply
#20
Što se mene tiče super izgleda, samo cepaj Smile
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)