A Song of Ice and Fire - TV
#21
Bas zato sto je serija i mali budzet, sasvim zadovoljavajuce za moje standarde....a kako je bilo u knjizi?
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#22
[spoiler]Od kako je Tirion postao kraljeva desnica u tajnosti je izrađivao ogromne čelične lance i divlju vatru. Te lance je stavio na ulaz luke na dno. Kada su je Stanisova flota ušla u luku digli su lance da ne mogu da pobegnu napolje i sa divljom vatrom spalili i svoju i Stanisovu flotu. Tu se prvi put u knjizi pokazalo da je Tirion nadaren i za generala/admirala. Takođe Davon je skontao da nešto nije u redu i nije hteo da uplovi u luku ali njega niko u floti ne voli i ne sluša jer je nisko rođen pa je morao i on sa svojim brodovima da uplovi iako je non stop govorio da je zamka. A ne ovo u toku noći pustili jedan prazan brod... ma video si kako je šta bilo Toungue

Šta mi se još ne sviđa. Sve sa Deneris je izmišljeno. Kod nje se u 2. knjizi skoro ništa ne dešava. Ide sa svojim narodom preko pustinje u Kart. Uzput nailaze na oaze i mala napuštena mesta. Pri kraju stižu u Kart, svi žele da je ožene radi zmajeva i ona na kraju popizdi i pokupi se i ode iz Karta. Pre toga je natukla bogatstvo od udvarača. Kakva crna krađa zmajeva, ubistvo ljudi što vode Kart i slično. Sa Deni postaje dobro tek u 3. knjizi.

Ovo sa Robom je glupost. [spoiler]Rob je ranjen u jednom manjem okršaju dok je osvajao Lanisterske zemlje. Njegovu ranu neguje zarobljenica (dalji rod Lanisterima ali ipak rod) u koju se zabljubi i ona u njega pa je oženi a ne ovako. Buduća žena se muva oko njega po bojištu. Skroz drugačije. Za ovo ne trebaju efekti mogli su bez problema uraditi kako treba.[/spoiler]


Seriju hejtujem od 2-3 ep a drugar što me je uvek smirivao i govorio da preterujem je počeo da hejtuje seriju pri kraju 2. sezone jer pola ovog nema u knjizi sve izmišljaju, a većinu knjige izbacuju.[/spoiler]


Ajde da su borbe manjeg obime i sve to mi ja savršeno jasno ipak je tv serija u pitanju ali jbt zašto rade sve ovo ostalo o.O I konačno su se setili da da 3. knjige snime u 2 sezone, 20 ep a ne pišljivih 10. Možda 3. sezonu konačno odrade koliko toliko zadovoljavajuće.
Reply
#23
Da, deveta epizoda i bitka su bili pravo razocarenje.
Izgledalo mi je kao da su ubacili 10ljudi u studio i jos dvoje gore na nekoj terasi i to je bila bitka, eto.
Bas se videlo da nemaju budzeta za takav poduhvat.
Negde tek rodjen, negde davno zaboravljen
Reply
#24
Jel' ovo bila poslednja epizoda ove sezone ili treba da izadje jos jedna?
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#25
Deseta epizoda je poslednja.
Reply
#26
Sad sam odgledao devetu epizodu i mogu reći da i nije tako loše. Naravno, bila bi mnogo bolje urađena da su snimili film, al' s obzirom da je ovo serija, bitka i nije tako loše urađena, a ja nisam puno ni očekivao, pa zato nisam ni razočaran. Čak štaviše, mislio sam da će biti još gore. Ali moram priznati da je bitka u ponekim scenama bila sasvim na nivou.
[Image: steinsgate.png]
Reply
#27



Šta kažete za pesmu?
Ovo je jedna od stvari zbog kojih obožavam Tivina Lanistera Big Grin
[Image: steinsgate.png]
Reply
#28
Jbt 10. ep potpuno izmenjena sprem knige. Katastrofa. Bolje da su napisali serija inspirisana likovima iz knjiga A Song of Ice and Fire.
Reply
#29
Cela epizoda mi je bila djene djene, ali je ona poslednja scena, bila po knjizi ili ne bila jako mocna....Alex5ko kako je trebalo po knjizi?
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#30
[spoiler] Sam, pyp i gren cuju rog koji se oglasio tri puta i pojave se othersi.[/spoiler]
[Image: harpy211.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)