Pitanja u vezi knjiga
#21
Moze li neki predlog za knjigu/komplet zanra epska fantastika ili supernatural? Smile

Prioritet je stvarno dobro razradjena prica, svet, likovi. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#22
Piter V. Bret - Noć demona i njegovi nastavci
Reply
#23
(2017-03-15, 00:07)Happy Wrote: Piter V. Bret - Noć demona i njegovi nastavci

Procitao sve, cak i prvih par poglavlja jos neobjavljenog nastavka na engleskom. XD

Ali da, to je definitivno stil knjiga koji trazim.
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#24
Sergej Lukjanjenko - Noćna straža i nastavci. Ima 6 delova, supernatural je. Možda ti se svidi.
Reply
#25
A nisam bas ruski fan, a i video sam filmove iskreno smucili mi se, znam da ni jedan film ne moze da prenese knjigu ali prva asocijacija na serijal mi je film pa mi se ne da ni krenuti.

Nasao sam nesto sto mi se svidja po opisu, ima dobre kritike, a i poprilican broj knjiga u serijalu pa mi nece skoro nestati stiva. Smile

U pitanju je Stiven Erikson i serijal Malaške knjige Palih.
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#26
Film je teško smeće, napravljen da se pokaže da rusi mogu za male pare da naprave solidne efekte. Izmešali su 3 knjige u 1 film. Zamisli da su ceo LOTR nabili u jedan film, na šta bi to ličilo Big Grin

Za ubuduće ako ne budeš znao šta da čitaš.
Prva knjiga se sastoji od 3 priče (slučaja). Pročitaj prve 2 priče, ako ti se ne svidi nema potrebe dalje da čitaš.
Prva priča je upoznavanje sa likovima, setingom i moćima. Druga priča je već konkretniji slučaj.

Imam na bookmarku dosta dugo Stiven Eriksona, kako sam krenuo čitaću ga tek za 2-3 god XD
Reply
#27
Erikson je super za ljude koje vole tu gritty 18+ epsku poput Martina. Bio je na Beokonu pre par meseci, imam autogram XD
Jedini problem je pregurati prvu knjigu jer vam nece biti jasno sta se desava, jer je radnja kao da uzmete da citate trecu knjigu pesme leda i vatre bez da ste procitali prve 2. Serijal je gotov samo da laguna prevede sve XD
Reply
#28
Kad sam video da ih ima 10, odustao sam od Eriksona. Možda jednog dana kad se prevede sve, pa da se izdvoji jedna godina za čitanje.
Reply
#29
A, od Aberkrombija? Je li njegova triologija Prvi zakon toliko dobra koliko sam čuo?
-- bludni tata mata -- 
Reply
#30
Jeste, fenomenalna trilogija i pricaj zaokruzena .. Moja preporuka..
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)