Gundam [complete]
#1
ok pošto se Gundam provlači kroz xy tema i ima nekoliko tema za pojedinačne naslove, rekoh da napravim novu.

e sad ja sam totalni laik što se gundama tiče i razlog ove teme je da imamo sve na jednom mestu. recimo dao bih šansu nekoliko Gundam naslova pa ujedno da pitam koji je najbolji ili prvi među jednakima.

udrite
Reply
#2
Zeta Gundam, G Gundam, Turn A Gundam. Nijednim neces pogresiti.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#3
@Roronoa Zoro
ovako nije zabavno, bolje da ima na sve strane po malo Big Grin

ITT:
nisam gledao nishta od Gundama, nit planiram a ni ne mozete da me nagovorite da pogledam Toungue
The world is my country, science is my religion.
[Image: 2Rv1u]
Reply
#4
^Ne secam se ni da je neko pokusavao da te ubedi u to Big Grin.

Inace, svaki Gundam ima svoju Char po meni (pun fully intended), bzv mi je kada se ljudi distanciraju od novih AU serija Seed i 00 zato sto su hipsteri ili pa od starijih zato sto su blentava decurlija, i to im deluje staro i lose.

Najvise classy je Turn a Gundam verovatno, dosta motiva ima i lepo oslikanu razlicitost svetova u kojima zive zitelji Zemlje i Meseca. Mesavina steampunk, modernog sci-fi i naravno dobrog starog Gundam duha + crossdressing pilot, totalno win-win.

Gundam Seed je takodje cool posto vidim da je spomenut u vise navrata, tema borbe izmedju najblizih prijatelja je jako dobro prihvacena, kasnije se upotrebljava i u drugim naslovima (tipa Code Geass), cak ako se ne varam mislim da je Gundam Seed prvi naslov gde su se scenaristi dosetili toga ali mozda zaboravljam na neki stariji. Seed Destiny je vec bio promasaj i ocigledna muzha fanova, Shinn je verovatno najgori Gundam protagonista ikada.

Originalna UC trilogija ima kultni status, nema tu sta mnogo da se kaze, svaki old school fan bi trebao barem 79 i Zeta da pogleda.
Reply
#5
Gledao sam 3 ili 4, ali meni se def svidja mobile suit Gudam 00
[Image: Code_Geass___C_C_by_Alan0605.png?t=1263603582]
Reply
#6
Definitivno vazi pravilo da sto sam vise isao unazad po pitanju godine kad je izasao koji, tako mi je onaj raniji bio bolji, moguce zato sto volim old school stil crteza i animaciju, same boje su nekako, ne znam kako bih to opisao, but anyway, posebno mi se svideo Gundam 8th ms team i Kidou Senshi Gundam 0083: Stardust Memory, oba imaju odlican crtez i predstavljaju u neku ruku moj odgovor na razlog zasto mi najnoviji Gundam po pitanju crteza izgleda detinjasto u odnosu na neke gundame koje sam gledao i zgotivio...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#7
Sve anime su '90 imali mnogo ozbiljniji crtež nego danas.
Reply
#8
Nisam gledao mnogo Gundama. :/ Gledao sam 00 i mnogo mi se svideo, onda sam pokusao da gledam Seed i nije mi se svideo, pa sam batalio. AGE cu pogledati, da vidim kakav je, pa mozda i to budem gledao, ali who knows.

Sto se tice starih gundama, nisam nista gledao od toga, ali probao bih svakako. Smile Mozda u buducnosti.

Oh da, taman da pitam. Gundam Unicorn, ona OVA koja je skoro izlazila, ciji je to nastavak? I mean, koju hronologiju prati, koji Gundam deo joj prethodi? Smile
[Image: 2.png]
Reply
#9
Da bi razumeo Unicorn moras odgledati: Gundam 79, Zeta Gundam, ZZ Gundam (obavezno) i film Char's Counterattack (obavezno). Tri serije i jedan film. Unicorn je canon za razliku od F91 i Victory koji su u UC ali i nemaju TOLIKE veze sa radnjom. Uglavnom, mozes ti gledati i bez, ali ne bi razumeo dosta stvari oko Audrey i slicno + bila bi ti zanimljivija posle ZZ Gundam. I naravno, dosta se spominje Red Comet i Char. Mozda se cak i pojavi Char. Sad, Zeta ce ti se sigurno svideti, ali 79 cisto sumnjam, posto je bas star za tvoj ukus. Zato bih ti preporucio summary filmove az 79. Celu radnju obuhvataju, samo sto nema toliko razvoja likova. Za Zetu ako te bas mrzi da gledas seriju takodje imas filmove. Sad ne znam koliko obuhvataju filmovi, samo znam da im je navodno izmenjen kraj da unistava ceo canon tj ZZ i Char's Counterattack se ne mogu dogoditi. ZZ Gundam nema sanse da odgledas posto su bukvalno prve 20ep pakao, mucenje itd. Moras izdrzati tih 20ep da bi uzivao u drugoj polovini koja je odlicna. CCA je film samo, i dosta dobro uradjen. Dosta je depresivan i slicno.

Drugim recima, mozes odmah da gledas, ali bolje bi bilo da pogledas Gundam trilogiju i film Smile

@Eleran
Sa starijim Gundamima nikad ne mozes pogresiti. Dosta su mracniji i ima vise politike. Gledao si mozda Turn A Gundam? On je valjda iz 1999. godine i poslednji Gundam na kome je radio Tomino (kreator cele fransize).

S obzirom da jos nisam sve pogledao, interesuje me, kakav je X Gundam? Gledace se svakako, ali me cisto interesuje da li valja ili ne. Cinjenica da je prekinut mi ne govori da je dobar. Ali opet, i Gundam 79 je prekinut ali je ipak dobro (donekle) ispao.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#10
Nisam, ali cu baciti pogled na njega, video sam ranije da ima jako dobre kritike, prvo cu odgledati Z pa onda ovaj, bacam se vec danas na preostale gundame Anime
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)