Gundam [complete]
#11
Što se tiče Gundama prvo sam odgledao SEED, Wing+film, SEED Desteny, 0083: Stardust Memory reko sve je ovo super aj sad da gledam sve ove starije Gudname što sam propustio uzeo Gundam G koji me je smorio za ~15 ep i rekao fuck this old Gundams XD I sada sam gledao 00, Igloo (3 ova ep full cgi), Unicorn i počeo Age.

Mogao bih pogledati ove preporučene serijale.
Reply
#12
G Gundam je bas unique Gundam. Pre svega zato sto krsi zakone Real Robot i prelazi u teritoriju Super Robota. Uglavnom manly fights. Politika i slicno na minimum. Ali eto, tu ti glavni lik ima oko 20god i nije balavac Toungue

Also, Igloo nije preporucljiv bez gledanja 79, kao i 8th MS Team i svaka druga OVA smestena u UC. Zasto? Zato sto su tu uglavnom sporedne price smestene tokom One Year War ili posle (u slucaju Stardust). Naravno, moze se gledati i bez gledanja 79, ali nije toliko zanimljivo. Recimo u Igloo se spominju Char i Amuro, tako da onaj ko nije gledao 79 ne bi znao ko su oni i zasto ih se plase protivnici. Dok se alternativni mogu gledati bilo koji redosledom, Universal Century Gundami bi trebali da se gledaju hronoloski datumom izlazenja.

Sto se OVA tice, sve su dobre. I 8th MS Team i Stardust Memory i War in a Pocket. Prvi zato sto pokazuje rat iz perspektive obicnih vojnika, a poslednji zato sto pokazuje rat iz perspektive deteta. SM nisam odgledao do kraja tako da ne znam sta tacno pokazuje.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#13
Upravo gledam Z, zasad dobar Wink
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#14
Gledao sam Seed, koji mi je bio zabavan i Destiny, koji mi je bio... gledljiv. Pogledao bih jos nesto, ali ne gledaju mi se isuvise stari serijali - nije da imam nesto protiv oldschool crteza, ali za serije koje se zasnivaju na akciji i svemirskim borbama bih ipak nesto svezije (druga prica je npr. nesto kao LoGH). Pa ako moze neko da mi preporuci neki gundam anime da nije previse star, da nije previse dugacak i da ne zahteva da sam gledao neki drugi serijal da bih ga kompletno razumeo? (ala izvoljevam XD) Recimo ako ima neka dobra standalone OVA?
Reply
#15
Gundam i LOGH su dosta slicni naslovi, samo sto Gundam ima mechove a LOGH brodove. Oba naslova su puna strategije, politike i price. Barem je Zeta Gundam bas takav. Ali uglavnom su svi skoncentrisani na pricu. Kolko se secam, samo je Wing bio, random ekplozije i samounistenje na svakih 8min. Tako da, uopste nije bitno koji uzmes da gledas, svi su oni dobri. Recimo, Turn A Gundam ti je stand alone i jedan od najboljih. Poslednji na kome je Tomino radio. Sto se OVA tice, uglavnom su sve vezane za UC tako da ti treba osnovno znanje, ili Gundam 79. Jeste da mozes gledati i bez, al kao sto rekoh gore, nije to to. Sa 8th MS Team ne mozes pogresiti. Samo sto taj prikazuje obicne vojnike, a ne Newtypeove i elitne pilote.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#16
G Gundam
After War Gundam X
Turn a Gundam
Gundam 00
Gundam Wing

To su sve stvari koje mozes da gledas bez nekog predznanja o prethodnicima a "noviji" su.
Reply
#17
Na ovu listu može da se doda i Gundam SEED pošto on započinje posebnu eru.
Reply
#18
Zasto bi preporucio coveku naslov koji je vec odgledao?
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#19
Mislio sam da Corwin govori uopšteno o Gundamima koji mogu samostalno da se gledaju da ne odgovara posebno Milošu.
Reply
#20
Krenuh u pohod na Gundame, osim SEED, SEED Destiny, Wing i 00 koje sam prije rjesio. Bas zavrsio s 0079 serijom i nije me bas impresioniralo, pocetak je solidan, no kasnije kao da se ponavlja, lete dodje Zeon, sora, pobjeda, idu dalje. Glavni lik je tipicna nedozrela cvilidreta wannabe hero. Jedini lik koji valja je Char. Malo je i nerealno, amaterska ekipa se nosi sa puno iskusnijim ekipama, istina da imaju bolju oprem i ostalo, ali sto je previse je previse.

Primjetio sam da u skoro svim Gundamima glavni negativci imaju one maske, zna li itko zasto ili je to kao neki trademark?
[Image: forumrulesi.gif]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)