Gundam [complete]
#21
Moguće. Trademark su i one robot lopte ili šta su već XD
Reply
#22
Jeste trademark. Svaki Gundam ima svog Char/Quattro klona. Nekad je u fazonu maske, a nekad samo naocare (X i Turn A recimo). A to drugo ima svoje ime, nije lopta nego Haro. Uglavnom, do Victory je svaki Gundam imao pa su kasnije izbacili. SEED je ponovo uveo Haroa, i to na steroidima (aka Haroem).
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#23
Kao i u Gundam 00, s tim sto ovde Haro ima i malo vecu ulogu, pomaze u nisanjenju gosn' Lock on-u Big Grin
Te sa maskom i naocarima nisu lose fore
No imam par zamerki sto se tice samog Gundam Z, iako je prica dosta dobra, ono sto mi se realno ne svidja jesu odnosi medju likovima, ne oseti se ta energija ama bas nimalo, nasumicno lete shamari pri cemu likovi koji su osamareni reaguju kao da mu je neko lupio chveger i scene u kojima se likovi skontaju iz totalne nevezuse, takodje mi nekako pocinje ici iz supljeg u prazno sa tim misijama i borbama, misija x, lets go, suprotni brod po defaultu uvek u blizini, salji pilote, protivnik, uoceni smo, salji kontra pilote, bang bang bang, zamalo da ga dobijem, da samo nije neko u poslednjem trenutku mi onesposobio letelicu dobio bih ga, videcemo se sledeci put i tako do besvesti sa izuzetkom sto ponekad neki lik i pogine...ono sto mi se u borbama pak svidja je sto nijedan gundam nije ultra mega giga tera gundam koji ubije 500 protivnika solo, vec su svi donekle podjednaki i sto se cesto desavaju inovacije u taktikama...sve u svemu zasad je dobar, ali poprilicno hladan, jbm ga, ne znam kako drugacije da opisem...i naravno Char je faca i po Wink
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#24
Char je kao lik cool, ali kao pilot je jako los. Mogao si videti kada je Amuro seo u Rick Dias (ako se ne varam) i uradio mnogo bolji posao nefo Quattro Vagina u Hyaku Shiki. Slazem se da su preterali sa samaranjem, ali eto, meni se to bas dopalo, pogotovu sto Kamille uglavnom dobije samar. Bukvalno svake druge epizode padne samar. Zbog toga sam i zgotivio Emma Sheen. A i jos njegova reakcija posle toga.
Do koje si epizode stigao? Kasnije krece Gryps Conflict, i to je ubedljivo jedna od najboljih borbi (vise kao arc) koje sam gledao u animeu :3
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#25
Pre gledanja Gundam Z da li treba da se pogleda Gundam 79? Ili je tipa može a i ne mora.
Reply
#26
Isti slucaj kao i kod SEED i SEED Destiny. Ti i mozes gledati bez, ali nije to to. Ne znas ko je Char, ne znas njegove motive i slicno. Ako te bas mrzi da odgledas ceo 79, uzmi filmove. 3 filma od po 2h, tako da ti dodje samo 6h. Uglavnom sto se price tice, sve je tu u filmu. Izbaceni su samo fileri iz serije i neki delovi koji su se bavili razvojem likova. Cak je i Tomino rekao da mu se vise svidjaju filmovi.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#27
6h sprem 13h nije neka ogromna razlika. Uzeću seriju.
Reply
#28
Uzmi filmove, serija nije bog zna sto. Ako planiras ici redom, pogledaj "08th MS Team", ne znam da li ima veze sa Zetom, ali je isplati se pogledati ga.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#29
@Zeta Zaku: Stigao sam do 40. epizode, ostalo mi je jos 10 pa prelazim na ZZ, u svakom slucaju nije lose, Amuro je takodje facona, glavni lik polako dolazi na svoje, dobar mi je i onaj kapetan sto se udvara Emmi Smile jedino sto mi je malo promasaj u celoj prici je razvijanje odnosa izmedju Kamile i Four, to mi je nekako jako zbrzano i nelogicno, ali ok, ne treba cepidlaciti Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#30
Eh odnos likova sa curama je malo slabiji, uglavnom zbog ljubavi izmedju Jerida i Kamilla. Likovi moraju jedan drugome da ubijaju [spoiler]devojku[/spoiler] da bi dokazali da se vole. Jedini likovi koji su pa imali neku romansu su Henken i Emma. Amuro i Beltrochika i nisu bas imali, uglavnom Beltorchika je trebala da bude zamena za Saylu ciji je voice actor bio na safari pa nije mogla da joj da glas. Odnos izmedju Four i Kamille, Jerida i Lile Mire, Jerida i Mouar su zapostavljeni. Cisto da pokazu Plot Armor jednog i drugog. Naravno, tu je i harem od Sciroccoa. Na lika se bukvalno sve lozile haha.

Meni se od obicnih pilota najvise svideo Yazan. Lik je za obicnog coveka bio prilicno dobar pilot. Mogao se meriti i sa Newtype. Tu je naravno i Haman koja je takodje cool. Mada ona ima vecu ulogu u ZZ. Kad sam vec kod ZZ, srecno. Trebace ti hahaha. Ali ono, ako izdrzis prvih 20ep, negde do ulaska u atmosferu, imaces priliku da uzivas Zeta level akcije/price. Ali taj pocetak je bas bas los. Detinjast, komedija, cak se i veterani iz Zete sveli na comic relief likove.

@Menedor
8th MS Team nema nikakve veze sa Zetom. Vise je povezan sa 79 posto se odvija u istom periodu, tj One Year War. Posle Gundam 79 se mogu slobodno sve OVAe pogledati, sem Unicorn. Unicorn samo posle trilogije i CCA. F91 i Victory, iako delovi UC-a, mogu slobodno da se pogledaju bilo kad. Jedino F91 ima federaciju koja pa ima veze sa prethodnicima. Victory je skroz daleko u buducnost, oko 70god posle prvog Gundama.

Uglavnom, prvo Gundam 79 pa onda sve ostalo. Srecom pa su tu i filmovi za one koje mrzi da gledaju seriju :3
[Image: 76561198041329936.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)