Batman: Year One
#1
[Image: 1.jpg]

IMDb
Wikipedia

Quote:Bruce Wayne se vraća kući u Gotham City posle 12 godina provedenih u inostranstvu trenirajući borilačke veštine, lov i izučavajući nauku, a James Gordon se seli u Gotham sa svojom suprugom Barbarom, nakon prebačaja iz Chicago-a. Brzo će se obojica upoznati sa korupcijom i nasiljem u Gotham City-ju, pri čemu će Gordon prisustvovati napadu svog partnera detektiva Fussa na tinejdžera radi zabave.




U pitanju je poslednji DC animirani film koji ce izaci ove godine i u kog sam na pocetku polagao najvise nade. Jer je strip Batman: Year One po kome je radjen ovaj film odlican, tako da nam ostaje samo da sacekamo mesec-dva i da vidimo kako ce izgledati ovaj film. Prema traileru, animacija i atmosfera mi se se dopadaju, ali mi voice acting ne uliva neku nadu, pogotovo sto ce Batmanu davati glas Ben McKenzie. Sve u svemu, gajim velika ocekivanja i nadam se, da ce biti bolji od All Star Supermana koji je bio samo "dobar" i u njega sam se razocarao i od Green Lantern: Emerald Knights koji je bio takodje samo "dobar", ali malko bolji od All Star Supermana, pa se nisam u njega bas razocarao.

Komentar?
Reply
#2
Ovo jednva čekam Smile gledao sam sve DC crtane koji su se pojavili osim poslednjeg Green Lantern filma, Emerald Knights mislim da se zove Smile ali ovaj mislim da može da bude i bolji, prethodni koji je izašao Batman Under the red hood je bio vrlo lako i najbolji DC animirani film koji su napravili tako da i od ovog očekujem prilično puno Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#3
Prvobitno sam odbijao da pogledam ovo DC ostvarenje, dok ne procitam ponovo istoimeni strip po kome je radjen ovaj film, a onda kada sam ga procitao, prosto nisam hteo iz principa. I to zbog toga sto je vec pomenuti strip bio prvi strip preko kojeg sam se upoznao sa likom Betmena i uopsteno sa DC svetom i kao takav pre 3-4 godine mi se veoma svideo, ali sada (pre nekih mesec dana sam ga opet procitao) i uopste mi se nije svideo, stavise, bio mi je nekako odbojan i previse prljav i to u negativnom kontekstu. Narativno i pricom slab i poprilicno neuverljiv, karakterizacija pojedinih likova vrlo losa (Catwoman alert) i sam stil crteza je bio previse los i neuverljiv sa moj ukus, iako volim taj klasican, oldschool stil na zapadnjacki nacin. Nadam se, da me nece i drugo Frank Millerove delo (Dark Knight Returns), ovih dana razocarati jer sam njega procitao pre neke 3-4 godine i bio mi je takodje odlican.

Elem, sama animirana adaptacija nije me ni odusevila, ni razocarala iz ociglednih razloga koji su izneseni u tekstu iznad. Celokupan film je vrlo lepo i verno prikazao strip, ali i kao takav mi je bio bolji u svakom segmentu od stripa, osim narativno i pricom koja je u potpunosti ista. Ali, mi je film bio vizuelno lepsi i uverljiviji, uz opet tu ocajnu karakterizaciju pojedinih likova, mada mi je celokupno film vise legao od stripa i nisu mi toliko neke stvari smetala. I nazalost, Meredith Layne nije uradila bas dobar posao sto se tice castinga jer prosto glumci nisu bila bas toliko uverljivi, a pogotovo Ben McKenzie kao Batman, stavise, bio je vrlo prosecan, ali opet celokupan film je izvukao odlicni Bryan Cranston u ulozi Jima Gordona. Sve u svemu, jedna vrlo labava sedmica i to pre svega, zbog vec pomenute odlicne role Bryana Cranstona u ulozi Jima Gordona, a i zbog uverljivije atmosfere Gothama, nego one u stripu.
Reply
#4
Batman: Year One mi je više priča o Džim Gordonu nego Batmanu. Batman ispao sporedni lik a Gordon bije ko Sveti Ilija, nisam to očekivao od njega.
Nije loš film ako se gleda da je priča o Gordonu, sporednom liku iz Batmana. Ovo nikako nije Batman film. Batman ispadne da je kao side quest u rpg igrama Big Grin
Reply
#5
[Image: catwoman-dark-knight-rises-batman-year-o...05x550.jpg]
'nough said. Bilo bi mi okej da nije ovoga, ali jbg, posto sam jos pocetnik sto se DC-a tice, Catwoman mi je trenutno jedna od omiljenih likova. Prethodno sam citao bas Contagion gde se pojavljivala i jos bila medju dobrima, i bas mi se svidela. Samo da bih kasnije procitao ovo. U potpunosti sam zaboravio sve dobre stvari u vezi ovog stripa. Jedino je Gordon bio zanimljiv, tako da da, vise dodje kao Gordon Year One (in Gotham).
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#6
Hehe...to je tacno. Ali, opet sam morao nekako da iznesem moj stav, da strip, kao strip o Batmanu, ili o Gordonu, ili o samom Gothamu ne spada ni u najboljih 20 prica, sto se tice Batman tematike. A da, svakako, Gordon je bas ispao baja i onaj efekat sa naocarima bas rula. Big Grin Mislim...on mi je izvukao ceo strip, pa i film iznad proseka u kome je nekako mnogo vise badass.
Reply
#7
Mislim da je Frenk Miler nesposoban da piše ženske likove da nisu u veoma seksualizovane. Nekoliko primera: Svaki ženski lik u Sin City-u (siguran sam da i Miho isponjava neki fetiš, za koji nemogu sada da se setim). Ovo je prvi panel sa Vicki Vale u All Star Batman and Robin [Image: 75177-vicki-vale_400.jpg].
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#8
Ovaj film mi se mnogo svidio, od animacije do price i likova. Gledao sam ga prije par mjeseci, oce biti neki nastavak ili nesto slicno?
[Image: sig18.png]
Reply
#9
Neće biti nastavak, zato što ni nema nastavka. Ovi filmovi su rađeni po pričama iz stripova. Kao i anime rađene po mangama, ovde je isti slučaj. Nije uvek 100% adaptacija, nekad dodaju i menjaju elemente i likove, ali obično je rađeno po nekoj od priča iz stripa.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)