Top najjace nindze
#11
Molim vas. Orochimaru se drzao protiv 2 sannina [svi su bili u oslabljenom stanju]. Posle se borio protiv 4tail Naruta [od kog je Jiraiya bio na samrti].
Zna planove Madare, citao je tajne spise Uchiha, iako nije bio Uchiha. Znao je da od Sharingana dojutsu prelazi u Rinnegan. Usavrsio je jednu od najjacih tehnika na svetu, itd.

Jiraiya nije mogao da otkrije da je Pein ustvari jedan od Ame orphans [ajde, sakrivao se Nagato, pa da mu oprostim. Ali nije mogao da provali da su Yahihko i Karin jedni od Ame orphans, a posle je mogao da ukopca i da je Nagato tu negde].

Seriously, "jedini koji zasluzuje naziv Sannina". Seriously.

EDIT:
Sad sam se setio jedne diskusije sa stranog foruma koju sam gledao. Na istu temu.
Ljudi su se pozivali "na snagu tehnika", posto nisu mogli da odrede na osnovu cega drugog da rangiraju ninje [jer, kao sto rece scrym, nisu se medjusobno tukli]. Naravno, najjaci u tom slucaju je svakako bio Kabuchimaru. lol
[Image: 2.png]
Reply
#12
Alane pojam nindze se mnogo promenio od pocetka anime-a do sad. Sad su nindze mnogo nerealne (nije da su ikad bile relane u Narutu, ali uporedjuem ove sad sa onim s pocetka), ljudi koji prizivaju mrtve i kontrolisu sve jinchuurikije itd itd.

Jiraiya se prosto uklapa u taj pocetni koncept nindze. Treba uzeti u obzir se Naruto blizi kraju pa se likovi power-up-uju ko ludi. Ni Orochimaru se ne bi bas uklopio u koncept 'normalnog' nindze.

Enivej preprevljam listu:

5.Jiraiya/Orochimaru
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#13
Ja smatram da se Ninja gleda kroz tri glavne "sposobnosti":
1) Tehnike [kolicina cakre, upravljanje istom, arsenal, elementi, itd]
2) Informisanost [sposobnost integracije i ubistva iz senki]
3) Pamet [strategijsko rasudjivanje]

Priznajem da je Jiraiya mozda malo jaci u okviru prve "sposobnosti", tj. tehnika [mada je i to diskutabilno, considering da je Orochimaru imao nacin da parira Susano'o, sto se klasifikuje kao jedna od najjacih offensive tehnika], ali u ostala dva je Orochimaru clearly u prednosti.

Sto se tice preterivanja, toga je bilo sa obe strane. Meni se vise svidja borbeni stav Orochimarua zato sto ima raznovrstan arsenal, a ne kao Jiraiya i Naruto- veliki Rasengan, jos veci Rasengan, VAU veliki Rasengan, AWWW Rasengan i slicno. Orochimaru ima koliko-toliko raznovrsne i kreativne tehnike, od samoubistva, do odbacivanja koze, preko demonskih kapija, pa do boga zmajeva [Yamata no Orochi].
[Image: 2.png]
Reply
#14
orochimaru je po meni bio vise defensivan lik, puno njegovih jutsua je bilo u stilu da promjeni kozu i slicno, zato i je za napad imo onaj mac, jer nije inace imo jake probojne jutsue koji bi isli kroz neki bolji defense tipa gare i slicno

i on mi je bio jedan od najboljih villana uopce u mangama ali najvise zbog toga sto je bio bas zao

jiraiya je bio ko kakashi s pun k vise chakre i iskustva, trebo je bit sljedeci hokage da nije odbio, i definitivno je bio jak ko i ostali kagei sad bez da je imo ikakav bloodline limit

tkaoder oro se borio s 4tail narutom i pogino bi da nema takve def jutsue, da ne pricamo da je jiraiya uspio da vrati naruta u prijasnje stanje bez da ima wood jutsu
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#15
Orochimaru je imao i vise od par ofanzivnih tehnika, kao npr:
http://naruto.wikia.com/wiki/Wind_Releas...eakthrough
http://naruto.wikia.com/wiki/Eight_Branches_Technique
http://naruto.wikia.com/wiki/Formation_o...and_Snakes
http://naruto.wikia.com/wiki/Many_Hidden...nake_Hands

Naravno, istina je da njegove tehnike nisu bile head-on, ali uopste ne vidim to kao slabost. Stavise, to samo govori da je on bio pametniji, i da je znao kako da optimizira i napad i odbranu u isto vreme. :/
Takodje, moglo bi se reci i da je Jiraiya malo defenzivan, i on ima onu sposobnost da mu kosa postane bodljikava. A stavise, najjace tehnike koje je Jiraiya imao bile su pod uticajem zaba koje su mu sedele na ramenima. Znaci nije ih sam radio iz svojih chakra rezervi, nego su mu zabe spremale chakru, a Jiraiya samo pucao.
Orochimaru nije imao pomocne sakupljace chakre.

Sto se tice Hokagea, zna se da je Orochimaru bio veoma jak kandidat za Hokagea jos pre nego je Jiraiya uzet u obzir, sto znaci da Oro drzi "kage status" pre nego ga je Jiraiya dobio. Naravno, na put se isprecila njegova oholost i hladnokrvnost, ali samo u pogledu tehnika, Oro je bio na Kage levelu jos u mladosti, kamoli sa 50 god.

Sto se tice smirivanja Naruta, Jiraiya je imao kljuc seal-a. To da je imao Kakashi ili Yamato, Naruto bi odavno bio sve samo ne sposoban da izvlaci chakru od lisice. To mu nije neki uspeh. :/
Also, sad se setih ovoga:
http://naruto.wikia.com/wiki/Tobi's_Laboratory

Ako se Kabuchimaru domogne Sharingan oka, nema mu kraja, gotovo.
[Image: 2.png]
Reply
#16
(2012-02-19, 17:01)AlanViBritannia Wrote: A stavise, najjace tehnike koje je Jiraiya imao bile su pod uticajem zaba koje su mu sedele na ramenima. Znaci nije ih sam radio iz svojih chakra rezervi, nego su mu zabe spremale chakru, a Jiraiya samo pucao.
Orochimaru nije imao pomocne sakupljace chakre.

Kakve veze ima da li je on imao pomocne sakupljace cakre ili ne? To je bio jutsu koji je Jiraiya znao. To je isto kao da ja sad kazem "Orochimaru je imao zmije, a Jiraiya nije". Shvatam da si ciljao na kolicinu chakre, ali ipak nije neki argument.

Edit na Alanov edit (lol editception)

Ako on nadje Sharingan onda Naruto stop posto dobija Rinnegan.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#17
Ima veze, zato sto to znaci da je Orochimaru imao vece rezerve chakre od Jiraiye. Orochimaru je lako koristio niz tehnika koji zahtevaju mnogo chakre [Triple Rashoumon, Yamata no Jutsu], dok je Jiraiya za svoje tehnike morao da ima stalni dotok prirodne chakre.

Ja smatram da ce Naruto dobiti Rasengan, so it's legit. XD
[Image: 2.png]
Reply
#18
A Orochimaru ne bi koristio dodatne rezerve chakre da ih je imao? Jiraiya je koristio takodje niz tehnika koje su koristile velike kolicine chakre. Sennin mode ih je samo ucinio vecim i jacim.

Ne razumem bas tu poslednju recenicu, but whatever. XD

Btw obozavam Triple Rashoumon. Bas mi je gotivan jutsu.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#19
Ne kazem da ne bi, kazem da je odrzao nivo Kage borca i bez dodatnih izvora energije. Uostalom, kao i ostali Kagei. Naruto i Jiraiya su jedini jaci borci koji su se morali oslanjati na spoljne izvore chakre.

Da prevedem: "Posto smatram da ce Naruto nekako doci do Rinegana, Kabuto + Sharingan zvuci realno". XD

Same here. I obozavam i Yamata no Jutsu as well.
[Image: 2.png]
Reply
#20
Ali si napisao Rasengan. XD

Ne mozes na sennin mode da gledas kao na dodatnu rezervu chakre zato sto sennin mode to nije. To je jutsu koji se uci kao i svi ostali i koji je vrlo tezak. Poredis sennin mode sa onim pilulama za vracanje chakre ili sa Chojiovim jutsu-om.

[Image: 317bpjd.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)