Top najjace nindze
#21
@___________@ Nisam ni provalio. XD

To stoji. Medjutim, ja hocu da kazem da SM "pomaze" ninji u smislu da mu daje potrebnu chakru. Na kraju krajeva, Naruto SM koristi samo kad mu treba dodatna chakra, a ne moze vise da izmuze od Kurame [u mangi je bilo prikazano]. A Minato, jer je sam imao ogromne rezerve, SM nije koristio u najkriticnijim momentima [kad se borio sa Madarom ili Kuramom]. Znaci SM je tehnika koja treba da ti da prednost nad likovima koji imaju vise chakre od tebe i jaci su realno nego ti u pocetnom obliku.
[Image: 2.png]
Reply
#22
But still kolicina chakre i nije toliko vazan faktor, barem ne kad govorimo o najjacim nindzama. Minato nije ni umeo da koristi SM koliko ja znam, but correct me if I'm wrong. Also oslanjao se vise na sealing jutsu-e i na rasengan koji sam po sebi trosi 0 chakre.

Sto se SM moda tice ja bih pre rekao da su njegove najvece prednosti percepcija, brzina i snaga korisnika.

[Image: 464b1ecbb832654819ca0b3243998dc6]
SM radi tako sto dodaje prirodnu energiju fizickoj i psihickoj stvarajuci jacu chakru. Znaci tokom koriscenja Sage moda korisnik trosi i svoju chakru.
NarutoWikia Wrote:After Sage Mode has ended, the user appears to experience exhaustion.

Potvrdjuje moju teoriju. Dakle korisnik ne dobija novu chakru vec samo pojacava tvoju. Ako sam nemas dosta chakre dzabe ti SM jer neces moci dugo da ga odrzis.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#23
Da, u pravu si, Minato izgleda nije znao. Video sam da je trenirao na planini gde i Naruto i Jiraiya, pa sam pogresno zakljucio.

Sage Mode dodaje tvojoj chakri prirodnu chakru, sto je ojacava i pretvara u sage chakru. Znaci, bukvalno govoreci, Sage Mode je Super Saiyan mode za Naruto likove.

Da se razumemo, ja ne kazem da je Sage mode los uopste. Ja samo kazem da je Orochimaru imao dovoljno jaku chakru za big scale tehnike kakav je, dok je Jiraiya morao praviti Sage chakru da bi mogao koristiti neke tehnike [onaj ultra veliki Rasengan, npr].
[Image: 2.png]
Reply
#24
sve zavisi od koga ko ti se vise svida, mozes nac argumente za svasta

po meni jiraiya je bio jaci od orochimarua, cak su u konohi vjerovali da je on razlog zasto akatsuki nije napado naruta u vrijeme kad je bio s njim

po meni ono sto si naveo kao tri stvari je jiraiya bio puno bolji od orochimarua, oro je fino iskoristavo mrznju i strah ninja za svoj interes, tesko je kad iso sam negdje i da bi sam napado nekog iz sjene jer je mislio da su drugi ispod njega pa je koristio druge da rade za njegov interes

takoder nema price da jiraiya nije imo dovoljno chakre, on je imo ogromnu chakru, to je bio jedan od uslova da uopce moze probat prikupljat natural energy, nije je savlado do kraja ali razlog zasto je trebo zabe je sto dok se krece ne moze je sam sakupljat, isti problem naruto ima, moze korisit sage mode dok ne protrosi chakru koju je skupio

sto duze skuplja chakru vise je ima ali mu treba i vise vremena i u borbi 1vs1 nije bas idealno
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#25
Ne bih rekao da je Orochimaru toliko velike rezerve chakre. Ni jutsu-i koje je koristio nisu koristile bas puno chakre (sad da kazes da je impossibru). Mislim da bi Jiraiya mogao svaki Orochimaruov jutsu da upotrebi u base formi. Na drugoj strani sumnjam da bi Orochimaru u base formi mogao da upotrebi ijedan Jiraiyi-in SM jutsu. IMO imali su slicne kolicine chakre.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#26
Ne znam bas. Triple Rashoumon ne izgleda kao tehnika koja je laganica da se odradi? :T Kao ni Yamata no Jutsu.

@ Frog:
U sva tri je Jiraiya bio bolji? Mislim, u sve tri vrste sposobnosti koje sam naveo? .... Really?
[Image: 2.png]
Reply
#27
da really

imo je prakticki jutsu za po svaku situaciju, prikupljo je informacije za konohu godinama, moglo bi se rec da sto se tice prikupljanja informacija jiraiya je bio najbolji u ovoj mangi (oro i kabuto su klali, mucili i silovali nevine ljude na sve strane da bi dobili informacije)

da ne pricamo da se usuljo painu koji ga je skuzio samo zahvaljujuci svojim 'bozjim' ocima

i SM se ne koristi da imas vise chakre, jer ti vec moras ima ogromnu chakru da bi uopce mogo uc u SM, to je preduvijet da bi se treniralo to uopce
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#28
Ja bih jedino dao edge Orochimaruu po pitanju Genjutsu-a. Evo zvanicni stats:

Jiraiya

Ninjutsu 5
Taijutsu 4.5
Genjutsu 3
Intelligence 4.5
Strength 4.5
Speed 4.5
Stamina 5
Hand Seals 4.5
__________
Total 35.5/40

Orochimaru

Ninjutsu 5
Taijutsu 3.5
Genjutsu 5
Intelligence 5
Strength 3.5
Speed 4.5
Stamina 3.5
Hand Seals 5
__________
Total 35/40

[Image: 317bpjd.png]
Reply
#29
Jiraiya je bio najbolji u prikupljanju informacija? Da li ti mene piiiiiiiiiii? Orochimaru je znao tajne Uchiha klana, a nije mogao da cita tajne spise jer nije imao Sharingan. Orochimaru je jedini znao o Madarinoj pravoj moci.
Jiraiya nije mogao da nadje informacije o Karin u Akatsuki [ajde da mu i oprostim za Nagata]. Jiraiya najbolji u skupljanju informacija? lol

Jiraiya pametniji od Orochimarua? Upao pravo u zamku Akatsukija [Ame dua], dok je sa druge strane Orochimaru jedini ninja koji je uspeo da pobegne iz Akatsukija i ostane ziv da prica o tome. Orochimaru koji je bukvalno Nikola Tesla Naruto sveta, usavrsio i izmislio najjace tehnike [Sharingan tehnike excluded]. Jiraiya je u strategijskom i inovativnom razmisljanju prema Orochimaruu kao Paris Hilton prema Seldonu Kuperu.

Kao sto sam rekao, sto se tice prve sposobnosti, tehnika, tu bih i priznao da Jiraiya ima prednost, mada je i to diskutabilno.
@ vele:
Koliko je za verovati tome? Po tome, Kakashi je samo za 0.5 slabiji od Orochimarua [lol]. >> 34.5 ~ http://naruto.wikia.com/wiki/Kakashi_Hatake
A evo vidim i da je Kakashi ustvari jaci od 3. Hokagea: http://naruto.wikia.com/wiki/Hiruzen_Sarutobi [roflmao]
[Image: 2.png]
Reply
#30
Pricali smo o pojedinim osobinama, pa sam zato izbacio stats. Nije da sam rekao da na osnovu toga mozemo izmeriti ko je jaci. Ti statsi se ne mogu uzeti zdravo za gotovo, naravno. Ima masu faktora koji u njima nisu uzeti u obzir.
Na drugoj strani Kakashi jeste vrlo mocan nindza. Mozda si izgubio taj osecaj tokom vremena zbog pojave ovih ultra jakih kretena. Ne iznenadjuje me da je Kakashi jaci od Snadaime-a (barem po statsima). Ipak su u Kakashija hteli da imenuju za Hokage-a, sigurno ne bi to hteli da urade da nisu imali jake razloge.

Slazem se da je Kakshi ipak znatno slabiji od Orochimaru-a. Ali kad gledas ove statse ipak je sve manje-vise tako. Uzmi sam i ocenjuj nindze i videces da ni sam neces napraviti veca odstupanja. Ali statsi su ipak irelevanti za uporedjivanje nindzi.

Sto se tice inovativnog razmisljanja, ne pricamo ko ce prvi izumeti atomku vec ko ce pobediti da dodje do fight-a. Dzabe Orochimaruu svp razmisljanje kad Jiraiya upane u sennin modo i sprzi ga ko katon-om.

AlanViBritannia Wrote:Paris Hilton prema Seldonu Kuperu

LOL'd hard XD
[Image: 317bpjd.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)