DC Showcase
#1
[Image: 18064l.jpg]

DC Showcase: The Spectre
DC Showcase: Jonah Hex
DC Showcase: Green Arrow
DC Showcase: Superman/Shazam!: The Return of Black Adam
DC Showcase: Catwoman

Quote:DC Showcase is a series of short films focusing on DC characters who normally are unable to have a feature unto themselves. They are released as a co-feature with the main DC Universe Animated Original Movies. DC animation producer Alan Burnett has said that most shorts will be ten minutes. All upcoming shorts are to be directed by Joaquim Dos Santos. Expanded versions of the first three shorts were collected in a compilation titled DC Showcase Original Shorts Collection which was released on November 9, 2010 along with a new 22-minute short titled Superman/Shazam!: The Return of Black Adam.

DC Showcase predstavlja seriju kratkih animiranih filmova (uglavnom od nekih 10-tak minuta) koji su izlazili zajedno sa pojedinim dugometraznim animiranim filmovima iz DC produkcije na DVD-u i BluRay-u. Pa, da pocnemo:

DC Showcase: The Spectre - Prvi ovakav animirani filmic koji je izasao zajedno sa filmom Justice League: Crisis on Two Earths i koji prati Spectre/Jim Corrigan-a. Meni se licno dopao i za 10-tak minuta je bas fino objasnio lik Spectre, uz sasvim solidnu reziju Joaquim Dos Santosa i glasove, a pogotovo onaj Gary Cole-a. 7.5/10

DC Showcase: Jonah Hex - Najbolji u celokupnoj seriji ovih kratkih filmova, barem za sada. Thomas Jane je prosto bio maestralan u ulozi Jonah Hexa, covek prosto ima bas epski glas. Lepa prica za nekih 10-tak minuta, uz prelepu animaciju. I da, ova animacija od samo 10-tak minuta je bolja, barem 100x puta od onog ocajnog igranog filma od 80 minuta. 8/10

DC Showcase: Green Arrow - Film od koga sam najvise ocekivao u ovoj seriji i bogami nije me razocarao. Prosto bilo bi lepo da se uradi i neki dugometrazni GA film, mada ipak za sada dobijamo "samo" igranu seriju. Prica je sasvim okej i plus, bilo je par vaznih likova za GA svet: on sam, Black Canary, Count Vertigo i Merlyn. Mozda i najbolja ukupno voice ekipa, predvodjena legendarnim Steve Blumom. 7.5/10

DC Showcase: Superman/Shazam!: The Return of Black Adam - Najduzi film iz ove serija od "cak" 25 minuta, ali nije me nesto preterano odusevio, a imao sam velika ocekivanja. Black Adam i Captain Marvel su sasvim solidno prikazani, uz odlicnu animaciju i lepe akcione scene, ali sam nekako stekao utisak da je Superman bio suvisan, a pogotovo onakav. Ali, sasvim dobar i zabavan filmic. 7/10

DC Showcase: Catwoman - Jedini filmic iz ove serije koje mi se uopste nije dopao, stavise, bio je relativno los. Iako nisam neki fan lika Catwoman, stavise, uopste je ne volim, ocekivao sam ipak malo vise od ovog ostvarenja. Animacija i glasovi opet odlicni, ali ipak prica mi se nije nesto dopala, ukratko jos jedna tipicna Catwoman rola, ali barem je bolja od one prevare od filma. 5/10

Nadam se, da ce u buducnosti neki od ovih likova (citaj: Green Arrow, The Spectre, Jonah Hex) dobiti i dugometrazna ostvarenja i da ce biti novih kratkometraznih ostvarenja sa novim likovima, kao sto su: Aquaman (mada on zasluzuje i dugometrazne bez pogovora), Blue Beetle, Martian Manhunter i drugi.
Reply
#2
Nezaboravi da bi trebalo da naprave i Buster Gold, Birds of prey i Secret six showcase. Ali s'obzirom ko je glavni u DCu sada, male su sanse. Od ovih koje su do sada napravljene, Specter mi se najmanje svideo. GA je najbolji od ovih. Nisam imao problema sa Catwoman, ali ja i jesam fan.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)