AssDroid (Android ass subtitle editor)
#41
Ne puca kada dođem so linije nego kada stojim na njoj i kliknem tri tačke pa save. Sve pre te linije je sačuvao bez problema. Pošalji mi mail pa ako bude trebalo da ti pošaljem ceo prevod.
Reply
#42
E, naleteo sam na mali problemcic Smile
elem, izgleda da u novoj verziji aegisuba pri snimanju ass-a dodaje jednu liniju u kojoj pise koja ti je aktivna linija kada si snimio fajl, nije ni bitno, poenta je da kad u tom odeljku pise neka linija, assdroid prsne pri otvaranju, a kad se obrise ta linija i ostane naslovna, odnosno ova u kockastim zagradama, onda je sve ok Smile
ta novina izgleda ovako:

[Aegisub Project Garbage]
Active Line: 7

kad se obrise druga linija onda sljaka bez problema, kada nesto pise, onda samo prsne. Eto, ako budes nesto radio na ovome, da znas Wink
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#43

Update:
- Resen problem sa novi aegisubovim podacima u .ass fajlovima
- Aplikacija prebacena na 3.0+ verzije androida. Meni vise nije onaj staromodan.
- Sredjena opcija za fullscreen koja je ubijala aplikaciju na novijim verzijama androida
- Dugmici bili zabagovani, menjali boju na cudan nacin (valjda zbog dizanja verzije), to je kao sredjeno.
- Dodao posebno dugme za opcije filtriranja (pre moralo da se dugo drzi dugme "Filter" da bi izasle opcije, sto je tupavo)
- Dodao helpove, dodao Peglu u about za ovu verziju XD

Dakle, ovo je kao nova, 4.0.3-Pegla verzija (u skladu sa tradicijom da imenujem verziju po onome ko je uocio neki bag) Big Grin

Ne podrzava vise 2.3 Android, ali ako ima neko da koristi aplikaciju na starijem telefonu, nek se javi, mogu da probam da vratim podrsku.

Uglavnom popravio sam ovo sto se Pegla zalio, sredio neke sitnice (koje sam verovatno sam izazvao dizanjem verzije androida), i dodao helpove. Nista posebno, najveca izmena je ta ispravka, posto mi deluje da sada sve novije verzije Aegisuba rokaju te neke dodatne podatke u .ass fajl, a starije verzije AssDroida ce uvek pucati usled toga.

Ako neko hoce da pomogne, projekat je open source - https://bitbucket.org/knezmilos/assdroid/.


Attached Files
.zip   AssDroid 0.4.3-Pegla.zip (Size: 788,55 KB / Downloads: 4)
Reply
#44
sankju veri muč Smile
da, tek kad sam ubacio neki novi titl, za ovu Yattermana, onda sam provalio da puca i kad ima ceo deo koji se zove nesto [aegisub garbage stuff] ili tako nesto, znaci ne ovo iznad, vec spomenuto, nego slicno, ali kontam da sada sve to sljaka, ja uostalom svakako brisem sve te novotarije i drzim se dobrih starih podataka koje kopiram iz prethodno prevedenog naslova pa samo doteram Smile

Nego, nisam stigao da napisem jos nesto sto mi se desilo, ali cu svakako isprobati kad skinem sad novu verziju, a to je da kad odem na search, i isfiltriram, udjem da editujem ili sta god, ako odem na strelicu za back, pukne, ali ako odem na commit ili next onda mogu da odem na back za sledece linije titla.
EDIT:
E jbg, sad mi zao sto nisam na vreme spomenuo, posto i dalje puca kad se ovo proba Undecided

Je l' to sad samo kod mene ili si promenio da polje gde je tekst sada bude crno, kad ga obelezis i krenes da kucas u portret modu? posto se normalno zabeli kad okrenem lendskejp jer se prebaci preko celog ekrana?

http://img.photobucket.com/albums/v627/P...alp6qy.png
http://img.photobucket.com/albums/v627/P...kjjqiv.png
malo su velike pa sam stavio samo linkove

I, imam mozda jedan pveatty pvease request Smile
Posto ja ne ostavljam da mi program sam deli redove na koliko on misli da bi trebalo nego rucno kucam \N gde zelim da podelim, da li bi mogao da namunjis da kad se pritisne taster koje lici na znak za Enter - koji bleji u donjem desnom cosku tastature - bar kod mene (strelica koja se krivi odozgo na levo), odnosno to bi bio novi red, on automatski otkuca taj znak, jer sada je to jednako pritiskanju tastera "next". Mada, cak i ne mora tako da izgleda ali bar da prebaci tekst u drugi red i kad se commituje, npr. da ga skonta kao taj znak?
To bi bar meni mnooogo olaksalo celu pricu jer ovako moram da menjam na tastaturu sa znakovima pa da menjam nazad, a kapiram da to ne bi trebalo da bude mnogo zajebano za izvesti.
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#45
Ok, ovo za back sam probao da ulovim, ali kod mene uglavnom radi backovanje. Kazem uglavnom, jer od jedno tridesetak operacija filter -> ulazak u edit titlova -> back, samo jednom mi je puklo (a nisam se bio namestio za snimanje logova XD). Da li se kod tebe to desava 100% vremena? Na bilo kojoj liniji titla? Najbolje bi bilo da mi posaljes prevod na kojem radis i da mi kazes recimo tacno sta si filtrirao i na koju liniju si kliknuo, pa da ja to isto isprobam i kod mene.

Promenio se izgled, posto je pre aplikacija bila za 2.3 android, pa je vukla njegovu neku temu, sad vuce valjda tekucu od telefona, pa to crno/belo mislim da jeste tako i inace. Mada neke stvari su se smuckale, tipa dugmice sam naterao da ostanu ko iz starijeg androida tamo na pocetnom ekranu jer je inace haos nastajao. Mada ako hoce neko da crta dugmice/ikonice, mogu ja da zamenim lako XD

Ovo za enter je zanimljivo. Mogu da dodam recimo podesavanje da stiskanje entera stavlja \N umesto da radi kao next. Ono sto je simptomaticno je sto kod mene na telefonu enter uopste ne radi kao next nego doda enter u liniju prevoda (sto verovatno kompletno pokvari ceo titl), a to ne bi trebalo da radi XD. Tako da cu morati prvo da analiziram sta se tu desava, ali verovatno ce moci da se namesti.

P.S. Jel to imas neku temu pa zato izgleda tako cudno ikonica od aplikacije XD
Reply
#46
jes, to je jedna od mnogih tema Huawei 1.6 UI-ja, samo oko ikonica doda ovaj kruzni obod Wink
Dobro me podseti, sto se sada nigde ne vidi taj gornji deo sa ikonicom i naslovom fajla? Bilo bi kul da se vidi, da znam na kojoj epiodi radim kad zabagujem XD ako ne non stop, mozda bar u onom prvom prozoru gde su tajminzi Smile tu bar ne smeta i ne zauzima prostor bespotrebno Wink

jbg, sad se malo gubim na ovoj crnoj pozadini al dobro, isto kao i kad pritisnem "meni" pa sam navikao da levim prstom kliknem na save, a sad se pojavi na sredini pa me isto zbuni, al opusteo Smile

evo ti fajl, na kom sam isprobao nekoliko varijanti, i probacu da ih opisem, posto je zajebana prica XD
https://mega.co.nz/#!6gACGRhB!Jqd5fGGzSx...EbnytxHd0M
-ides na search, ukucas like, kliknes filter, pojave se tri rezultata, izaberes drugi, back (spusti tastaturu), back (pukne)
druga, malo drugacija varijanta
-ides na search, ukucas like, kliknes filter, ne pojave se linije, nego moras da spustis tastaturu pa se onda vide, izaberes drugi (i dalje nema tastature), back, vrati se normalno, a nekad kad kliknem u polje sa tekstom da se pojavi tastatura nakon sto sam izabrao drugi, i idem na back dva puta, onda isto pukne.

ali, nekad se desi da kad uspem da se vratim, i ponovo izaberem drugu liniju, i onda odem na back, ono pukne, a nekad prodje, pa pukne sledeci put.

a u jednom testiranju mi je delovalo kao da puca samo kad se nalazim u liniji koja u sebi nema engleske reci, nego nase ili japanske :/

u sustini, nema sanse da skontam po kom sistemu ovo puca, osim onog prvog slucaja, to je svaki put puklo, ovo drugo je vec diskutabilno :/
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#47
Ok, dobra vest je da prvi slucaj puca i kod mene, izgleda svaki put. Verovatno su i ovi drugi slucajevi varijacija tog, pa kad taj popravim, i oni ce da nestanu.

Za ovo sto se ne vidi... kako se bre ne vidi ime fajla, pa vidim ga na tvojim skrinshotovima XD
Moze da se sakrije ako ukljucis fullscreen (na onom prvom ekranu), ali kod tebe ocigledno (po skrinshotu) nije skriveno XD
Reply
#48
ma nisam bre normalan, danas sam dosao do istog tog prozora i kao, jbt pa evo ga naslov XD

fora je sto se na prvom kad pokrenes program, ne vidi, a nije mi u ful screenu, a ranije se videlo i tu, tu sam i primecivao, na ovim drugim nisam, posto sam uglavnom fokusiran na obelezeni tekst, ili na tekst ispod ili iznad kada nesto ganjam sto mi je promaklo, ili proto hocu da vidim u kom kontekstu ide neka duza recenica Smile

a i u svoju odbranu, juce smo imali sportski dan u okviru firme, i ceo dan smo stajali na sunci i blagom zaostatku pescane olujice, i bio sam premoren i uspavan Toungue
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#49
Hmmm... trebalo bi da se vidi i na tom pocetnom. Aj' probaj jednom da predjes u fullscreen pa da izadjes iz njega, sta se desava? I koja ti je verzija androida?
Reply
#50
jbg, nisam video ranije,
pazi sad XD
kad upalim, i kliknem na FS dugme, samo mi skloni donju liniju, i ostavlja notification liniju samog telefona, ALI
kad sa upaljenim FS-om, okrenem fon u landskejp, onda mi nestane i notification Smile
pa onda kad izaberem neku liniju imam opet sve sa svih strana i kad se vratim onda imam i notification i donju liniju Smile
ali kako god da se okrene, nemam u zaglavlju naziv otvorenog fajla na pocetnom prozoru.

Android 4.2.1 plus Huawei Emotion UI. 1.6 Big Grin
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)