Lucid dreaming
#71
Ako i postoji kako bi ti znao da sa tim ne treba da se igra? Za sad o tome se zna onoliko koliko o tome govore ljudi koji su to ''doziveli'' i oni koji su culi pa malo doterali pricu. XD Isto tako jedina ''opasnost'' u lucidnom sanjanju moze biti ta da ti se taj svet mnogo vise dopadne od realnosti, sto je vrlo moguce i da te to privuce do te mere da se posvetis tome mnogo vise nego realnosti, a to kasnije povlaci i druge probleme za sobom.
[Image: bged4w.jpg]
Reply
#72
A šta ako recimo, padneš u komu prilikom Lucid Dreama i ostaneš zarobnjen u nestvarnom svetu tvoje podsvesti?
Ili šta ako ne uspeš da se vratiš u svoje telo prilikom astralne projekcije?

Ako lucididni snovi i astralna projekcija stvarno postoje, itekako mogu biti opasni i sa tim se ne treba igrati niti "učiti" kako to izazvati.
Jer ko zna šta sve može da se desi.
[Image: 687474703a2f2f7777772e64.png]
Reply
#73
A sta ako ti kazem da ti ne znas apsolutno nista o lucidnim snovima? Procitaj prvo nesto o tome, pa onda upozoravaj ljude. Lucidan san se postize kada u toku sna (REM faze) shvatis da sanjas (postoji puno nacina, ali meni je to polazilo za rukom kad bih shvatio da neke stvari nemaju nikakvog smisla ili proste zelje da promenim sled dogadjaja). Obicno uz to dolazi i odredjen stepen kontrole tog sna. Vezbanjem se stice veca kontrola. U toku lucidnog sna telo i um su u istom fizickom stanju kao i tokom obicnog sna (to je cinjenica). Dakle ne postoji nikakva opasnost niti se toga treba bojati.
Elem, gledaj da kada polemises o nekim stvarima prethodno steknes neko znanje o istim, ne da pricas ono sto ti deluje logicno ili si od nekog cuo da je tako. XD
[Image: bged4w.jpg]
Reply
#74
Mene moja logika nikad dosad nije slagala... XD
[Image: 687474703a2f2f7777772e64.png]
Reply
#75
Cisto sumnjam, a cak i da je tako logika izuskuje odredjen stepen poznavanja materije. Ti ovde tek ulazis u ''zecju rupu'', pritom nagadjas koliko je duboka i sta se u njoj nalazi . Svakako da o svemu posle nekog razmatranja treba da doneses sopstveni sud, ali prethodno bi mogao da to proucis ako ces vec iznositi tvrdnje (kao npr to da neko moze upasti u komu tokom lucidnog sna). Big Grin
[Image: bged4w.jpg]
Reply
#76
Dobro, možda sam malo previše nalupetao XD
[Image: 687474703a2f2f7777772e64.png]
Reply
#77
Ko prizna, pola mu se...Ma ne, ipak ne. XD
[Image: bged4w.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)