Lucid dreaming
#11
nikada to nisam probao niti me privlači

no recimo ako bih trebao da zaginem ili št aveć u snu uvek, ali uvek se trgnem (recimo promašim stepenik i tog istog trena se trgnem nikada ne padnem)
Reply
#12
@Deidara Isto si upao u paralizu, ali ne u istom stadijumu kao sarcasticGirl. To što se tebi desilo dešava se ljudima koji vežbaju WILD. Ako se probudiš kada ti telo uhvati paraliza i dođeš u fazu kada se java razdvaja od sna onda dolazi do halucinacija. To se retko kome spontano desi jer treba da ti um ostane donekle budan a telo da ti zaspi. Ja sam se isto plašio toga kada sam počinjao ali kasnije sam skontao da nije strašno. Možda zato što su moje halucinacije auditorne i to obično tipa da me doziva neki ortak ili majka ili da neko priča oko mene u sobi. XD

@guys Možete da radite pogane stvari sa kim želite (Megan Fox, Natalie Portman, Jelena Karleuša...) XD XD XD
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#13
(2012-10-08, 00:23)vele Wrote: @guys Možete da radite pogane stvari sa kim želite (Megan Fox, Natalie Portman, Jelena Karleuša...) XD XD XD
O sweet Jesus, pa ne bi trebalo da umiru od straha u snu XD XD XD XD
[Image: 76561198014117425.png]
Reply
#14
@Sosa: Good one Smile Ja sam jednom sanjao da me lav zivog jede, kaze majka da sam urlao, ali nikako nisam uspevao jedno minut-dva da se probudim...mozda je imalo nesvesno neke veze sa ovim posto sam gledao film sa Val Kilmerom o 2 lava koji idu i goste se ko blesavi XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#15
(2012-10-08, 00:55)Eleran Wrote: @Sosa: Good one Smile Ja sam jednom sanjao da me lav zivog jede, kaze majka da sam urlao, ali nikako nisam uspevao jedno minut-dva da se probudim...
Oh look, my son is having a nightmare about dying...better not wake him up XD

(2012-10-08, 00:23)vele Wrote: @guys Možete da radite pogane stvari sa kim želite (Megan Fox, Natalie Portman, Jelena Karleuša...) XD XD XD
Jesi uspeo kada ovo? Big Grin
[Image: mamoru_takamura_by_clocktart-d416mpb-1.jpg?t=1349112886]
Reply
#16
Nope, još uvek imam problema da održim san, mogu samo desetak sekundi da ostanem u snu nakon što skontam da sanjam. Još treba da vežbam kontrolu. Big Grin Ali kad usavršiš tehniku, they're all yours. XD Mada meni je više cool da nabacim sharingan ili da se teleportujem ili da letim. Big Grin Za anime freakove lucid dreaming je awesome stvar. XD
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#17
Lucidni snovi se se kaže na našem.

Quote:Lucidni snovi su oni snovi kada je osoba svjesna da sanja, čega obično postaje svjesna kada sanja neku nemoguću ili nevjerojatnu pojavu, ili bez ikakvog jasnog razloga jednostavno shvati da sanja.

U takvim snovima moguće je biti lucidan i imati malo kontrole nad sadržajem snova i obratno, imati mnogo kontrole bez čiste svjesnosti da sanjamo. Ako smo lucidni i imamo dobru kontrolu, onda možemo birati neku aktivnost koja je moguća samo u snovima, postići ono što u budnom stanju ne bismo nikada mogli ostvariti. Iako se takvi snovi tokom života spontano događaju, moguće ih je posebnim metodama i vježbama (pisanje dnevnika snova isl.) potaknuti, te isto tako i pojačati stanje lucidnosti i time dobiti veću kontrolu nad vlastitim lucidnim snovima.

Često imam lucidne snove ali nikada nisam pokušao da ih kontrolišem. Samo se zavalim i uživam u dešavanjima. Par puta mi je palo na pamet da bi mogao dobar film da se snimi po nekom mom snu Big Grin

Inače zbog lucidnih snova imam strah od visine. Kao mali sam se uvek penjao na svako drvo što vidim i moji su uvek govorili prestani da se penješ bla bla i sa ~10-12 godina sam počeo da sanjam da padam prvo sa drveća, pa krovova, terasa visokih zgrada i od onda imam strah od visine. To mi se sviđa kod lucidnih snova, što imaš prava osećanja na događaje u njima. Još ako sanjaš neki horor san kakav crni bungee jumping i slične stvari za adrenalin ovo je prava stvar XD
Reply
#18
ne znam dali se ovo racuna ali ja cesto u snu imam trenutak kad shvatim da sanjam, uglavnom kad se krene desavat nesto sto je strasno, tipa neka zvjer samo sto me ne zgrabi i ja skuzim ovo je san i mogu zaustavit to prije nego se desi, ali to traje par sekundi i onda nakon toga se promjeni san, tj samo krenem sanjat nesto drugo

imo sam par puta san da atomska bomba eksplodira u zagrebu, ja sjedim za kompom i kroz prozor vidim kako se svjetlost i toplina i normalno eksplozija siri i ide prema meni, i onda skuzim ovo je san, i opet iz pocekta, sjedim ja za kompom i odjednom eksplozija... imo sam slucaj da se ovo ponovilo 4 puta u jednom snu XD

al bas lucidni san sam imo svega par puta, bila bi isot neka situacija koja bi mi bila dosadna pa eto skuzim da je san i normalno sve okrenem na pervy stranu, al uvjek prije nego se dokopam cure se probudim.. valjda zato jer i sam ne vjerujem da cu uspjet XD
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#19
Ma ja kad skontam da sanjam obavezno počnem da ponavljam u sebi "ne misli o strašnim stvarima, ne misli o strašnim stvarima..." and than shit hits the fan XD XD
[Image: 76561198014117425.png]
Reply
#20
Meni se desavalo da kad sam bio mali sanjam san,a totalno sam svestan da je to san i da sanjam,pa onda neke stvari koje nisu moguce da se urade u normalnom svetu,tamo sam radio,i kad u snu uspem da odradim tu stvar koju sam naumio,sebi kazem ma to je samo san i onda se posle par sekundi probudim i budem razocaran.Dali to sto se meni desavalo se moze reci da su lucidni snovi.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)