Lucid dreaming
#31
Poješćeš lava i lavici napraviti male lav/ljude XD

A bila je tako ozbiljna tema Whistling
Reply
#32
Don't ruin my thread (ovo thread uvek u glavi izgovaram na engrish način XD)!

Elerane, kao što sam već napisao, možeš šta hoćeš. Možeš da se pretvoriš u zmaja i da ga spržiš, mada bih ja pre pozvao trojicu lavova-crnaca i zavezao ovoga zloću za drvo... XD XD XD
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#33
Ja sam za lucid dreaming čuo na memebase-u i tako sam saznao i za sleeping paralysis, što sam povezao sa uzrokom mog najgoreg košmara i mojim prvim (nesvesnim) susretom sa lucidnim snovima. Pošto se primiče Noć veštica možda bi bilo zgodno da napišem:

To je bilo pre jedno 5-6 godina, dok sam bio srednjoškolac i delio sobu sa bratom. Tada nisam pojma imao šta su lucidni snovi. Znam da je bila subota jer sam se ceo dan odmarao i sprdao po kući, tako da kad sam uveče legao da spavam nisam bio uopšte umoran. Prevrtao sam se po krevetu jedno pola sata i posle toga odučio da zatvorim oči i mirno ležim, pa da na prevaru zaspim. Posle nekog vremena počelo je kroz glavu svašta da mi prolazi, od fikseva na kladionici do Šilje i Plutona - rafali misli bez logike i svrhe, koje nisam mogao da kontrolišem. Isto tako nisam mogao da odredim kako su mi ruke i noge postavljene, jesam li pokriven, gde je šta po sobi itd. I tu rekoh da malo otvorim oči, da vidim šta se dešava. Tad je sve otišlo u p.m.
Prvo što sam video kad sam otvorio oči je bio veliki ukrasni kristalni luster na sredini plafona, između mog i burazerovog kreveta. Dok sam tako čkiljio u njega jedva provaljujući konture, u glavu mi dođe da mi uopšte nemamo luster. Znam da sam budan, vidim celu sobu, burazera preko puta kako spava, čujem ćala kako hrče u drugoj sobi i gledam u ogromni luster na sred plafona, za koji znam da ne postoji. Tu se ufrčim i pokušam da se okrenem, kad ni to ne radi - nemam kontrolu nad telom, potpuno sam paralizovan, mogu samo da posmatram.
I dok pokušavam da shvatim šta se to dešava, iz ugla sobe gde je stajao orman ralzliva se velika crna fleka i iz nje još tamnija ljudska figura polako kreće prema meni... Srce mi preskače, osećam da sam već mokar od znoja i iako negde duboko u sebi znam da sve ovo ne može biti stvarnost, počinjem da vičem na utvaru. Crna figura se i dalje približava i ja vrištim, prestravljen, nepomičan i bespomoćan. I kad se primakla na jedno metar od mene provalim da je umotana u crni ogrtač sa sve kapuljačom preko glave. Utvara staje, diže pogled i otkriva lice - i kunem se, prikazuje mi se lik iz ovog spota koji mi je drug metalac pokazao par dana ranije (pauziraj na 3:20). UPOZORENJE!! SPOT JE VRLO EKSPLICITAN

https://www.youtube.com/watch?v=ga-kd2Z0XtI

Gleda me par sekundi nasmejan i onda polako diže svoju nenormalno dugačku ruku sve dok njegov krakati kažiprst nije dotakao moje čelo. E sad, nikad me nije bilo strah od horora, po školi sam se tukao sa starijima, opušteno šetao po mrklom mraku, ali u tom trenutku sam se toliko usro da sam mislio da ću da poludim. Tu se još setim da mi je taj metalac pričao da on od detinjstva zamišlja đavola kao ovoga lika sa spota i da se dobro iscimao kad ga je prvi put video.
Pogubio sam se i počeo još jače da vičem, da urlam i tad na svoj užas shvatim zašto niko od ukućana toliko dugo ne reaguje na moje dozivanje - u sobi je bila grobna tišina...Iako sam se trudio iz sve snage da proizvedem neki zvuk, iz grla je izlazilo samo teško disanje. Osećao sam kako se davim nekim suvim, mrtvačkim vazduhom i ležim bespomoćan u rođenoj kući kao hrpa mesa, van sebe od straha, bez glasa, bez pomoći, dok mi avetinjska figura gura prst u lobanju ispod nepostojećeg lustera.
I najzad, verovatno od adrenalina i čitavog ludila ove situacije, paraliza počinje da popušta, vid se malo izbistri, u ruke i noge se vraća osećaj a glas se pojačava taman toliko da probudi brata koji pali svetlo i pita me šta se derem koji moj.
Tad sva priviđenja nestaju, soba se vraća u normalno stanje i ja, mokar do gole kože , ustajem i otvaram onaj crni orman da proverim za svaki slučaj-unutra sve redovno. Čelo mi je bilo normalno, bez ikakvih tragova (na moje prikriveno razočarenje). Posle sam bratu ispričao za ovo iskustvo, a sa njim možda znaju još dva druga i jedna bivša devojka...

Kasnije sam čitao da mnogo ljudi kada počne da eksperimentiše sa lucidnim snovima vidi mračnu figuru pored kreveta (ima čak i naziv za njih - Shadow people) koju opisuju kao "mračno prisustvo". Isto je zanimljivo da su retke halucinacije koje uključuju dodirivanje tela od strane ovih figura.Tako da ako nekome baba radi kao gatara neka mi raskukulji ovaj san, da znam šta mi se sprema XD
Inače, od tada sam nekoliko puta probao lucidne snove ali se onaj lik nije više vraćao, a jednom sam posle lucid priprema sanjao tako živ, filmski i uznemirujuć san, da se ozbiljno razmišljam da napišem kratak roman o njemu. Cool
[Image: daftpunk2o.jpg]

Reply
#34
^Cool priča. Big Grin Ja sam se samo jednom susreo sa paralizom pre nego što sam znao šta je ona zapravo. Doduše nisam imao halucinacije, samo sam se bio paralizovao.

Kasnije kad sam naučio šta su desilo mi se više puta, ali nikada nisam video halucinacije, samo sam ih čuo.

WILD mi ne ide dobro, nikako da ostanem budan kada počnu da lete misli na se strane. Verovatno zato što ne mogu da se izolujem od misli i imam interakcije sa njima. A WILD je najjača tehnika. :/
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#35
Ekstra prica XD
Ja sam imao jedan slican fail ali mi nikad nije palo na pamet da to ima ikakve veze sa Lucid dreaming ili sa ista od tih navedenih vrsta i pod vrsta Toungue
Kad je izasao trailer za God of War 3 pustio mi ga je ortak i ja sam se odusevio, odgledo sam trailer par puta tog dana.
https://www.youtube.com/watch?v=Hiieqlgbn2c
To vece sam imo trip da mi vrana ( 0:35 ) vadi oci a da sam ja totalno unakazen, samo sto ja bukvalno nisam imao paralizu nego sam se toliku us*o da nisam mogao prstom da mrdnem XD
In the sea without lees
Standeth the bird of Hermes
Eating his wings variable
And maketh himself yet full stable
When all his feathers be from him gone
He standeth still here as a stone
Here is now both white and red
And all so the stone to quicken the dead
All and some without fable
Both hard and soft and malleable
Understand now well and right
And thank you God of this sight
Reply
#36
Ja sam oduvek mogo da kontrolisem svoje snove. Tj. uvek sam svestan da sanjam i onda eksperimentisem sa fizikom tog sveta, uglavnom je omoguceno letenje i probijanje u cetvrtu dimenziju Toungue
Reply
#37
Wild tehnika izgleda zanimljivo, probaću je ovih dana. Ako se ne vratim, osvetite me XD
[Image: daftpunk2o.jpg]

Reply
#38
Nikada nisam istraživao šta sam sanjao ali imao sam par snova sa senkama. I što je najgore ti snovi su mi bili obični. Često sanjam normalne snove tipa idem negde i slično.
Zadnji put kada sam imao shadow u snovima bilo je pre godinu dve. Sanjam da sam ponovo u srednjoj sve je isto i proživim ceo jedan dan. Sve je normalno. I uveče legnem da spavam i zaspim i od jednom me preko ramena cimne shadow iz Persona 3 i unese mi se u lice. Mislim da se u životu toliko nisam uplašio. Kada me je cimno preko ramena i uneo mi se u lice nisam mogao da se pomerim samo da ga gledam, paralizovan od straha. Jeziv osećaj...

Inače desio mi se jedan san u kome non stop ginem XD Sanjam da sam kapetan broda Defiant (Star Trek Deep Space 9) i u toku je rat. San traje dosta dugo. Prvo se vrtimo po stanici i dobijamo poziv za pomoć. Odlazim na zadate koordinate i bum zaseda mrtvi smo. Probudim se oznojan. Zaspim opet isit identičan san. To mi se desilo jedno 4-5 puta uzastopno. Pogledam na sat, 6h, reko dosta bilo spavanja za danas XD
Reply
#39
ja sam na nekoj drugoj temi vec pisao da sam imao san koji je bio kao neki film, neki vanzemaljci koji prave rsum ja nesto bezim i usred akcije - budjenje, i ja se setim toga u toku dana i kao "pih steta sto nisam video kraj price" i ni manje ni vise drugo vece ja sanjam nastavak price XD i ko za baksuz kad sam se probudio i setio sna, skontao sam da se prica nije zavrsila ni te veceri, al treci deo nikad nisam video XD
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#40
Čeka se napredak tehnologije za kraj trilogije Big Grin

Meni se X puta desilo da se probudim pred kraj i popizdim jer nisam video šta je bilo na kraju XD Inače čitao sam negde da su pre 50-70 godina ljudi sanjali crno bele snove. Šta nam uradi televizija XD
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)