Windows 8 ?
#21
Pa niko vas ne tjera da probate, ali po mom misljenu, ici "Zasto mjenjati nesto sto savrseno radi" putem je pogresno.

To razmisljanje je isto kao da ste uzeli i rekli: "Zasto da ja przim nesto u novoj Peci 3000 za 5 minuta kad mogu isto to prziti na ovoj mojoj za pola sata. Zasto mjenjati nesto sto savrseno radi?"

Zbog takvog razmisljanja vecina ljudi ne napreduje nigdje.

Reply
#22
U tvom primeru bih odmah presao na novu pec (ako nema neku drugu manu, naravno), a u sosinom sa sibica na upaljac, ali ne znam sta je tako dobro u ovom novom windowsu (a ni u sedmici, really, al ona mi bar nije odvratna, cisto je neki vid evolucije sa pomalo dobrog i pomalo loseg).

Na kraju krajeva, ljudska civilizacija hiljadama godina koraca putem specijalizacije i sada su se oni nasli pametni da obrnu taj trend i naprave nesto sto kvazi-pokriva vise razlicitih platformi. Pa super, mozda on ide dobro na tabletima ali zasto terati desktop usere da se prilagodjavaju modelu interakcije na koji nit su navikli nit treba da se navikavaju jer nije namenjen njima. Ima i ona poslovica koja odgovara windowsu 8 - "Jack of all trades, master of none", nek me samo neko podseti kako ide na srpskom. Big Grin
Reply
#23
Valjda je "Majstor svih zanata". A taj drugi deo ne znam da li postoji u ovoj verziji prevoda. Big Grin

Probaću osmicu jedino ako baš ljudi krenu da je hvale i ako postane opšteprihvaćena kao sedmica. Eto da korigijem moj post sa prve stranice, uvek ima prostora i za ovu mogućnost. Mada bi mi bilo totalno čudno da nemam Start dugme, ali dobro. XD
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#24
sad neko ko nije upućeš čitajući DdF-ove komentare pomislio bi kako je w8 ultimativni sistem, a sve ostalo nazadno i loše
Reply
#25
Nije lose isprobavati nove stvari i na taj nacin podsticati napredak. Ali za sve to je potreban trud. Navikavanje, isprobavanje... nemam ja svaki cas toliko mentalne energije da se sa svime tim petljam. Dovoljno imam drugih stvari na koje trosim vreme.

Da sam sys admin ili kakav techie koji to radi za posao ili mi je to hobi - OK, onda svakako. Ali ako je koriscenje racunara samo deo mojih dnevnih obaveza - necu non-stop isprobavati nove programe i OS i sl. Ono sto mi je bitno je da na nesto mogu da se oslonim. Kad mi treba - da radi. Ne mogu da provedem 10min ili pola sata ili koliko trazeci neku opciju, i petljati se sa sistemom koji ne poznajem ili na kom ne radi nesto sto mi treba Smile

Tako da, sve je to ok, nek oni prave novo i poboljsavaju - a cu preci na novo kad mi bude trebalo Anime
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#26
Da li na Win8 rade Xbox360 igre?
Ranije se nešto nagađalo o tome ali ništa nije rečeno...
Reply
#27
ne, samo je GFWL zamenjen sa XBOX Live-om
Reply
#28
Jos ih nisam probao, ali nakon malo zujanja i citanja, po pitanju performansi su win 8 bolji. Koliko sam jos uspio promjetiti na nekim video-ima start menu je zamjenjen, ali ne djeluje toliko drasticno koliko svi kukaju, stovise meni se ovaj metro cini preglednijim (necu tvrditi posto nisam jos isprobao). No najzanimljiviji dio googlanja po pitanju win 8 i tema tipa "Why not to use win 8" i sl. , odgovori su bili totalno zatucani, ignorantni i jadni, konkretno niti jedan argument nije bio vjerodostojan da netko ne prijedje na win 8.
Mozda ne treba odma sada prijec na win 8 posto je novi OS i driveri nisu jos najbolje prilagodjeni i trebat ce podosta update-ova njih sami, ali svime time ce postati jos bolji.
Kada osobno isprobam javi daljnje utiske Big Grin.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#29
Za drajvere ne brini. Smile
Windows 8 je radjen na bazi Windows 7, koji je uz to radjen na bazi Viste. Tako da svi drajveri koji mogu na visti, trebaju da mogu i na sedmici i na osmici. Smile

Reply
#30
Danas ih instalirao i za sada zadovoljan, malo treba da se covjek privikne, ali metro mi se svidja, mogu se namjestiti svi programi koji su potrebni da tamo budu, radi mi sve sto i na win 7. Uglavnom, za nekog prosjecnog korisnika ne vidim u cemu je toliki problem i tolika hajka da ne valja, da su sje... i da ce failat ko Vista kad se vec pokazao boljim od 7-ce i vjerojatno ce ici na bolje.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)