Mai Mai Miracle
#1
[Image: 39109.jpg]

Mai Mai Miracle (AniDB|MAL)

Genre: Daily Life, Novel

Plot/Summary
Quote:In 1955 in western Japan, nine-year-old Shinko knows she comes from a family that dates back to over a thousand years. This long genealogy and stories about it feed her daydreams: she invents an imaginary friendship with a young girl in the Japan of a thousand years ago. One day, Kiiko, a timid child from Tokyo, is transferred into Shinko's class at school. Struggling to fit in, she finds a friend in Shinko. They set off together on a magical adventure into a story from ancient history.

Comment:
Prilicno veran prikaz svakodnevne idile iz perioda u kome je radnja filma smestena, kazem ovo iako nije tako idilicno za sve, ali u periodu kada se Japan jos oporavljao od poraza u WWII, ovo je med i mleko.

Mesto odigravanja radnje je malo mesto u provinciji, sa svim svojim sitnim zackoljicama, zgodama i nezgodama. Paralelno sa time se preplice prica o princezi, koju devojcice zamisljaju uglavnom, ali sa pravom istorijskom pozadinom, posto je na tom mestu pre 1000 godina bio glavni grad i dvorac provincije. I to je, u grubim crtama to sto se tice radnje. Svakodnevni zivot donosi nova otkrica, susrete, ali i rastanke, bilo da su oni tragicnijeg karaktera ili ne. Iskreno, meni je prilicno bilo zao [spoiler]Tatsuyoshijevog caleta, a kako se ispostavilo i likovi koji su drzali bar i kockarnicu, nisu bili zli gadovi[/spoiler].

Cini mi se da se stedelo na animaciji likova, pozadine i crtez u globalu su bili odlicni, ali se na u filmu ne bi trebalo dozvoliti da se javljaju "strasila" kada likovi nisu u fokusu. Ali, u globalu je produkcija bila prilicno dobra, za jedan od slabijih i manje zapazenih projekata koje je Madhouse imao, prilicno su dobro realizovali veci deo stvari. Izbor muzike je prilicno nesvakidasnji, ne mogu zanrovski da je okarakterisem, ali je zvucalo kao neka mesavina muzike koja je stereotipno prisutna u americkim berbernicama i pop motiva, i sto je jos veci fazon, prilicno je dobro zvucalo i bilo uklopljeno.

Kao sto rekoh, zivot donosi razne zgode i nezgode, a ovaj film je depikcija svega toga iz pogleda dece koja su zivela u tim turbulentnim vremenima. Film je saren, ali ne i all laughs and giggles. Sa druge strane, nema ni usiljene drame oko licnih tragedija koje zadese pojedinacne likove, i sve se zavrsi uobicajeno, zivoti teku dalje i sl. Ako zelite da ulozite sat i po vremena u film koji se bavi svakodnevnim uobicajenim zivotima, bez preuvelicane sladunjavosti ili drame, imate toplu preporuku od mene da pogledate ovaj naslov.
Reply
#2
Meni se naslov svideo, pogotovo su mi se svideli elementi sa decom, prisetio sam se i nekih svojih ludarija koje smo se kao klinci igrali upravo zato sto je radnja smestena u vreme u kom se nalazi, kada su vladali klikeri i ostale zavrzlame Big Grin Tako da sa te strane naslov budi pozitivne nostalgije, sama prica je zanimljiva, jedini zbunjujuci aspekat na momente je znao da bude u prelazima izmedju njihove price i princezine price, ali se sve na kraju fino uklopi, takodje mi se svideo deo koji si naveo u spoileru..super je i sto nema fantastike, sto je uglavnom u naslovima ovog tipa nezaobilazno...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)