X TV
#1
[Image: 17167l.jpg]

X (AniDB|MAL)

Genre: Action, Bishounen, Contemporary Fantasy, Fantasy, Magic, Manga, Shoujo, Super Power, Tragedy

Plot/Summary
Quote:X (the TV series) basically explains what happened in X 1999 (the movie) in more detail and greater depth. X, the TV series, introduces all the main characters who are involved in the battle of Dragon of Heaven vs Dragon of Earth one by one. Here is the summary on the plot from the movie:

At the millennial edge, the concluding battle for humanity's future is staged. Kamui Shirou's destiny has been decided as he returns to Tokyo to face his ultimate challenge. The Dragon of Heaven, defenders of the Earth, stand ready to protect the world from the Dragon of Earth, the seven angels of legend, who embrace the devastation of the planet to bring about its purification. Now Kamui must decide which side to fight for although he finds the idea utterly unappealing. It isn't until realizing that his two childhood friends, Fuma and Kotori Monou, are in grievous peril that Kamui decides to step into his fated position in the climactic struggle of the Year of Destiny: 1999.

Comment:
Inb4 X is so gay even Naruto can't believe it. Pored cinjenice da ova serija ima bishounen karaktere, nema nista vise elemenata koji mogu uzbuditi mladu yaoi fangirl od prosecne shounen serije. That said, X je imao stvarno dobru ideju u globalu, apokalipsa i sl. is always serious business. ALI, nazalost ovde je ali mozda i upropastilo potencijalno odlican anime.

Radnja se odvija u Tokiju koji je centar sveta yet again a ovaj put dve sile odmeravaju snage, zmajevi neba i zmajevi zemlje. Jedni za cilj imaju ocuvanje trenutnog poretka zemlje dok drugi za cilj imaju istrebljenje ljudi kako bi se zemlja regenerisala od stetnog uticaja. Cela ta ideja ja prilicno lepo predstavljena, "negativci" nemaju za cilj da uniste planetu zato sto su zli, plain butthurt or some other crap. Likovi koji zastupaju obe strane su igrom sudbine povezani medjusobno i tu covek pomisli da to vodi ka tragediji gde se oni bore medjusobno protiv svojih prijatelja, voljenih (heteroseksualni odnosi) i rodjaka, tako zaista i biva. Problem je uglavnom oko dramatizacije svega toga, tragedije ima mozda i previse i onda likovi budu predstavljeni u fazonu kako su jadni i bedni ojadjeni od sudbine. Clamp je tu otisao malo previse daleko ali sve je radjeno u korist dobijanja naklonosti fangirls koje su mastale o cinu hate sex-a koji se mogao dogoditi...

Obicno govorim kako me Madhouse smara kao studio zbog njihovih pretencioznih projekata ali stvari kao X i Kurozuka recimo su po meni dokaz da mogu raditi i stvari koje imaju normalnu tematiku sa smislenom radnjom (unlike Needless) a da to ne izgleda hurr durr DEEP alternativno. Animacija i crtez su dosta dobri, pored bishounena ima tu dosta lepih devojaka, Arashi i Karen Love. Borbe su odlicne, malo je skakljiva ideja da likovi bukvalno lete sa zgrade na zgradu ali posto imaju natprirodne moci i sl. objasnjenje oko toga i nije bas najpotrebnije. Stoji i fina muzika podloga iza svega toga iako je opening tema za nemacki dub far superior originalnoj pesmici koja je onako meh.

Jos jedan od problema sa kojima je X bio suocen od samog starta je cinjenica da je manga bila ongoing kada je anime radjen ali je anime i pored toga imao kakav takav dobar kraj iako od 14 likova koji su na obe strane (7 na strani nebeskih zmajeva i 7 na strani zemaljskih zmajeva) tek njih pola su dobili znacajniju minutazu i razjasnjenu pozadinu. Prethodno sam gledao Tokyo Babylon koji prikazuje dogadjaje nekih 7 ili 8 godina pre X-a i glavni likovi su Subaru i Seishirou koji ovde stoje na protivnickim stranama. Kao sto rekoh serija nije losa u globalu, ima nekih banalnosti i "gay" momenata ali nista sto bi izazvalo homofobija alarm kod bilo koga.

- - -

2011. u maju, gay as ever, ali i dalje dobar anime.
Reply
#2
[Image: x-09-onmyouanime-mx118rbxm.jpg]

Jest da je bilo dosta homo scena, ali je bilo i malo straight romanse haha. Meni se anime bas svideo. Gledao sam ga jos na MTV/Viva kad se emitovao, pa je red bio nekad i u celosti da se odgleda.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#3
I meni se svideo. Nisu mi smetale te "gay" scene, ali slažem se da ih je bilo prilično. Likovi koje su malo objasnili su bili interesantni. Jedino sam imao problema sa krajem, ali nažalost manga nije bila završena. To nisam ni znao do sada, ali bar imam objašnjenje zašto je tako.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#4
Meni se isto svideo anime, bas zato sto ne mozes da izaberes stranu i jedni i drugi su u neku ruku bili u pravu, ne znam zasto, takodje mi se svidela i glasovna gluma, sto se tice tih gej hur dur scena, nisam ih nesto preterano primetio, izuzev sto je ponekad bilo malo sumnjivih fizickih kontakta medju muskarcima, ali opet nije bilo nuzno da se tako tumaci, dosta je to dvosmisleno uradjeno i verujem da je tako bilo sa namerom, ali sam koncept borbi mi se svideo, malo je bilo po koja rupa u prici, sitne doduse, ali nedovoljno velike da se gledaju kao zamerke...likovi su takodje bili zanimljivi kao i njihove moci, jedini davez od lika i krajnje iritantan od samog pocetka, pa cak i njen dizajn je ona prorocica, ne mogu da se setim imena, na momente je i crtez bio krajnje zanimljiv (dizajn likova i slicno, tipa dizajn macha, ono alternativno sa satovima, prikaz nebeskih zmajeva i zmajeva zemlje i slicno)...koncept price je odlican, ne mogu da kazem da je do kraja promasaj, prica je zaokruzena, ali sam imao osecaj da nesto fali, nesto fali da bude anime izuzetan, ovako je krajnje gledljiv ali ne bih mu dao vecu ocenu od 7 od 10...mada i pored ocene, krajnje gledljiv anime i nije mi bio dosadan ni u jednom trenutku...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
Gledao sam ga bas bas davno, skoro pa na samom pocetku svog gledanja animea. Definitivno jedan od prvih animea koji mi se nisu dopali. Previse gejast, previse drame, previse likova. Pretezak za pocetnika. Tad kad sam gledao sam jos bio iznenadjen sto se ona mala sa kucetom lozi na onog matorog lika (kao, kako prikazuju tako nedolicne odnose u crtanom filmu XD). Mozda bi mi bio malo bolji da sam ga gledao nesto kasnije, ali ne mnogo kasnije, jer iskreno, ni sada mi se ne bi svideo.
Reply
#6
Meni ovo bese zanimljiv naslov, zanimljive borbe, sve te silne natrpirodne moci i drama cak, gej momenti jesu malo blah, ali nisu u tolikoj meri napadni pa mogu da prodju.
A recimo da sam na prvi pogled zgotivio Inukija, psa one klinke (vise se nicijeg imena ne secam sem psa XD) posto me prilicno podseca na haskija, ili me je bar podsecao, a inace obozavam haskije, te sam i dosao na ideju da ako ikada budem nabavio jednog, nazvacu ga upravo tako, i samim tim zeznuti sve ukucane koji ce da se cesu kad ga budu dozivali, posto ce im dvesta posto biti cudno da pas ima takvo ime XD
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)