Mobile Suit Gundam AGE
#1
[Image: 32927l.jpg]

"It has been a few hundred years since humans began to live on space colonies. In A.G. 101, an unknown enemy (UE) "GAFRAN" suddenly attacks one of the colonies "Angel". A long war against UE has begun.
In A.G 108, seven year old Flit Asuno lost his mother when UE attacked his colony "Ovan". His mother left him a memory unit "AGE" which had stored data of an ancient mobile suit Gundam. In A.G. 114, Flit completes the Gundam AGE and counterattacks against GAFRANs."

MAL|AniDB

Official Title: 機動戦士ガンダムAGE
Synonym: Mobile Suit Gundam AGE
Short: Gundam AGE
Type: TV Series, unknown number of episodes
Year: 09.10.2011 till ?
Categories: Action, Mecha, Piloted Robots, Sci-Fi, Shounen, Space Travel, Tragedy

Komentar: Ideja je bila super, ali je nedovoljan broj epizoda za realizaciju toga. Generacije su prolazile jako brzim tempom. Trebali su lepo 100ep da naprave i svaki arc da traje barem 25 epizoda, jer su 10-13 nedovoljne.

Prva generacija je bila okay. Posle par epizoda je postalo zanimljivo i poslednji konflikt je bio dobar. Ceo arc je brzo prosao. Likovi nisu bili bas nesto, jedeino je Grodek bio cool (kapetan).

Druga generacija je uzasno pocela (skolski setting? Vec imamo Code Geass za to), al' se posle par epizoda popravila i postala super. Asemu je mnogo bolji od Flita i zanimljiv je kao Gundam protagonista uopste. On je jedan od retkih Gundam protagonista koji zapravo nisu Newtype/Inovator/Koordinator, vec obican covek ili SUPAH PILOT. Generacija je imala neke cool borbe i bilo je zabavno za gledanje.

Treca generacija je pocela slabije, ali je deo na Zemlji bio okay. Posle se desilo nesto najgore...i Kio je postao Kira. Ali ajde, deo u svemiru je barem bio cool zbog povrtatka Asemua, koji sada nije samo Super Pilot, Vec Super Space Pirate Pilot.

Slabiji je od vecine Gundama, ali je serija i dalje bila zabavna za gledanje. Barem je dobra sto se tice alternativnih serijala. Ako je nesto AGE imao, onda je to cool soundtrack. 6/10

http://www.youtube.com/watch?v=nk74dtIviY4
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#2
Age mi se od početka nije dopao. Ali ajde znam sam da likovi stare pa sam mislio da će biti bolje kada glavni lik odraste. Međutim kako je glavni lik odrasta (time skip 20 godina) novi glavni lik je njegov sin. Opet smo na početku. Tu sam pogledao 2-3 ep. Kada iz štale upale gundama. Anime ima jako veliku oscilaciju u priči. Da su to kao sezone urađene pa ajde ali jedan anime toliko da osciluje...
Reply
#3
nije mi bas nest bio ,al je dobar anime
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)