Attack on Titan
Ljudi previše cepidlače oko anime-a. Naravno, lepo je ponekad ozbiljno izanalizirati neki naslov, ali ipak je to vid zabave. Ako previše ozbiljno analiziranje ubije zabavu. Don't overthink it, ppl. Toungue
[Image: 317bpjd.png]
Reply
Meni je anime bio zanimljiv sve dok se Eren ne pojavi. Kako on upadne u pricu tako se sve svodi na njegovu dreku i cinjenicu da kao glavni lik nista zivo ne radi i sve se desava oko njega. Anime/manga je imao potencijal i bio sam ono sto bi rekli hooked na prvu loptu, ali kako je anime odmicao, tako je sve imalo manje i manje poente. Ideja i koncept su bili krajnje osvezavajuci, ali je nekako protraceno na gomile nebitnih stvari. Ono sto mi je ipak bilo ekstra je ost. Ne pricam o uvodnom openingu, vec generalno ost u anime. U momentima akcionih scena dzin protiv dzina i slicno, muzika je kidala i davala onaj blood boil adrenalin, sto je bilo kul Smile

Mislim da je to jedan od najvecih problema, sto anime pocinje so fking good i daje obecanja i onda te samo pukne u facu i kaze, ne i ovo ce da bude sasvim prosecan anime. Meni je bio zabavan od pocetka do kraja, nije da nije, ali mogao je da bude so much mooooooaaaar! XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
(2016-05-15, 12:50)vele Wrote: Ljudi previše cepidlače oko anime-a. Naravno, lepo je ponekad ozbiljno izanalizirati neki naslov, ali ipak je to vid zabave. Ako previše ozbiljno analiziranje ubije zabavu. Don't overthink it, ppl. Toungue



''ubija zabavu"? Naprotiv, cesto uzivam u naslovima, iako sam svestan da su losi, ali nikad za njih necu reci da su "remek dela".

(2016-05-15, 19:52)Eleran Wrote: Meni je anime bio zanimljiv sve dok se Eren ne pojavi. Kako on upadne u pricu tako se sve svodi na njegovu dreku i cinjenicu da kao glavni lik nista zivo ne radi i sve se desava oko njega. Anime/manga je imao potencijal i bio sam ono sto bi rekli hooked na prvu loptu, ali kako je anime odmicao, tako je sve imalo manje i manje poente. Ideja i koncept su bili krajnje osvezavajuci, ali je nekako protraceno na gomile nebitnih stvari. Ono sto mi je ipak bilo ekstra je ost. Ne pricam o uvodnom openingu, vec generalno ost u anime. U momentima akcionih scena dzin protiv dzina i slicno, muzika je kidala i davala onaj blood boil adrenalin, sto je bilo kul Smile

Mislim da je to jedan od najvecih problema, sto anime pocinje so fking good i daje obecanja i onda te samo pukne u facu i kaze, ne i ovo ce da bude sasvim prosecan anime. Meni je bio zabavan od pocetka do kraja, nije da nije, ali mogao je da bude so much mooooooaaaar! XD


Moram se sloziti sa tobom. Vec sam napomenuo da je AoT imao potencijala, ali taj potencijal su unistili.
Prica u prvom delu ima odlican ritam, dok u drugom delu se oteze u tri lepe.
Animacija je odlicna, kao i muzika, grafika, glasovi glumaca itd...
Ono sto je najveci problem ovde, jesu likovi. Skroz povrsni, iskreno mozemo ih opisati u jednoj recenici. Smrti trebaju da budu dramaticne, ali nisu, zbog pomenutog gore razloga, povrsnosti likova.
Takodje na kraju, ostaje mnogo nerazijasnjenih pitanja.
Mikasa, neverovatno savrsena, bez ikakvog razloga.
Tako da AoT nije mozda ni prosecan.
Reply
Dajte ljudi pa vi biste i na Mona Lisi našli nešto za iskritizirat.

Anime je dinamičan i zabavan, OST je presavršen. Međutim likovi su toliko "zanimljivi" da gledatelja nije briga šta će im se dalje dogodit, niti ko će koga, kako i zašto i hoće li uopće. Tamo se onaj neki ucvilio za onim nekim krepalim likom, ja mislim da smo svi koji smo gledali komentirali sa: bah.
Ljubiteljima površnosti bit će remekdjelo, ljubiteljima priče bit će žešće smeće, a zapravo je samo jedan vrlo dobar anime koji je isplivao na vrh jer masa ostalih animea potonuše s kvalitetom.
Reply
Iskreno, dugo nisam pogledao neki "novi" anime pa razmisljam da pocnem upravo s ovim. Znam da je popularan boli glava....Inace, fan sam NGE-a pa me zanima ima li AoT ikakve slicnosti s legendom. Ono, Andjeli=Titani i to.
Reply
Sličnosti su jako površne. O razlici u kvalitetu bolje i ne pričati.
Ali pogledaj slobodno, samo ne očekuj neka čuda.
Reply
(2017-12-08, 21:05)Yuspawn Wrote: O razlici u kvalitetu bolje i ne pričati.
Sto, i jedno i drugo prosek Smile
Reply
Moram, već sam na nekoliko foruma postao:

[Image: 5LYzTBVoS196gvYvw3zjwEho85TXbRd8QdEIhrdeUQU]

Ako bude nekakvo glasanje za najbolju anime epizodu u 2019-oj, moj će glas definitvno završiti na petoj epizodi iz drugog dijela treće sezone nazvanoj Hero. 10/10 trenutno kaže imdb za nju:
https://www.imdb.com/title/tt9906260/?ref_=adv_li_tt
Reply
Je l' planira neko da zavrsi prevod za trecu sezonu?
Reply
Ovde nije bas mesto za to pitanje, posto je ovde diskusija o samoj seriji.
https://www.anime-overdose.com/forum/thr...#pid198378

Posto mi ne polazi za rukom da premestim post na pravo mesto, skokni do ove teme u najavama projekata, ali to u sustini radi Bludni_svestenik kad nadje vremena, ali bice da ga i nema bas mnogo u poslednje vreme Undecided
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)