Anime Preporuke
Ok nisam dugo gledao neki anime, krenuo faks, patologija debela knjiga, pa mi iskreno treba nesto sto mogu da gledam da se opustim..

Cak bi mi iskreno i neki shounen samo tako legao..Ali potraga mi je neuspesna, naleteh na Rave Master, ali sta znam, Fairy Tail sam batalio posle 4 epizode a ovo je isti autor..

MOze i nesto na foru Spice and Wolf, Mushsishi , Kino no Tabi, to je isto okej ...Tako da ako su ovi stariji clanovi aktivini, slobodno bacite koji predlog.

Moze i nesto od novijih anime a ako valja, rekao bih da nisam gledao nista od toga u zdanjih godinu dana sigurno .

zadnji anime koji sam gledao bio mi je Ajin ja mislim..
Reply
Ovo je lista bez određene demografije. Ako si odgledao nešto od ovoga, slobodno napiši svoje utiske.

Wild Knight Gulkeeva (Relativno nepoznat naslov, priča je blagi kliše ali je postava likova zanimljivo rešena)
Ushio and Tora (OVA naslov iz 90-ih i novija TV ekranizacija)
Tenchi Muyo (Ovde konkretno mislim na OVA naslov)
Mobile Police Patlabor (OVA naslovi i TV serija su zanimljiva kombinacija policijske komedije i mecha naslova. Filmovi imaju ozbiljniju priču)
Ginga Nagareboshi Gin (neki bi rekli da je ovo anime za decu, samo zato što se bavi psima. Nisu ni svesni koliko greše)
Bubblegum Crisis 2033 (Mislim da sam ovaj naslov već negde spomenuo, ali neka se nađe)
Blue Seed (shonen klasik iz 90-ih)
DIrty Pair (TV i OVA naslovi. Girls, guns and disasters)
Real Drive (Ovo bi se moglo opisati kao Ghost in the Shell civilna verzija)
Urusei Yatsura (još jedan anime klasik u TV, OVA i filmskom formatu)
Shinesman (parodija na Super Sentai žanr i slično)
Crusher Joe (Film i OVA naslovi, dele univerzum sa Dirty Pair)
Zenki (čistokrvni shonen iz 90-ih)
Speed Grapher (malo ozbiljniji naslov sa mračnijom pričom, koji pati od klišeizirane radnje ali sa zanimljivim idejama)
Pumpkin Scissors (ako ti se dopao Valkyrie Chronicles mogao bi da baciš pogled na ovaj naslov)
Hoozuki no Reitetsu (ovo mi je postala omiljena serija novije produkcije. Parodija na japansku poslovnu etiku, smeštena u budistički pakao)
Kurokami (jedan od boljih shonena novije produkcije)
Ghost Slayers Ayashi (Mogao je Bleach malo da se ugleda na ovaj naslov)
[Image: 12919667-1054652541260501-1842689955405525214-n.jpg]
Reply
Overi upravo gotov Made in Abyss
Reply
@|Yuspawn ..

Gledacu ovo , vidim dobrre review, mada design likova mi bas ne lezi, ali dajem mu sansu odmah.

@Kiba

Hvala na preporukama, imam zanimaciju na duze vreme hahaah.
Gledao sam Speed Grapher od tvojih preporuka, pre jedno godinu, dve , ne secam se bas . Svideo mi se, brzo sam ga odgledao , nije mi vrhunski, ali sasvim solidan . Muzika kada vidimo glavnog negativca je prejebena , i da svakako zanimljva ideja, mada nije da nisam vec video to , malo i nastran anime svakako , uzbudljiv sigurno , ozbiljna animacija, likovi su odrasli, sto je u startu plus za mene , odlican soundtrack i generalno ta atmosfera , neke stvari su mogle malo bolje i bez tog shounen dela, kada on redom sredi svakog novog neprijetelja, prica u globalu dobra i sto je jos bitnije lepo zaokruzena na kraju .

Inace od svih naslova sto si preporucio koij bi ti bio no.1 preporuka/
Reply
Hoozuki no Reitetsu definitivno.
[Image: 12919667-1054652541260501-1842689955405525214-n.jpg]
Reply
Wink 


Reply
@Ashamane bruko nijedna nisi gledao Kochi wo miro!
[Image: 2nr3vi0.gif]
Reply
hahaha e da ta mal lista nije updejtovana odavno, ali stvarno nisam to gledao , znas kako meni se JoJo mnogo vise svidjao dok nije bilo standovao , mnogo zanimljivije, kad su krenuli standovi iskreno me smorili ..
Reply
Nisam nasao temu, pa rekoh ovde.. Odggledah Blue Gender, odlican naslov, nekako se sastoji iz dve polovine, u prvoj poluvini je survival deo na Zemlji, a u drugomdelu razradjaju pricu , Second Earth , bla bla.. Generalno prva polovina mi je bila feenomenalna, druga mi je malo meh,, samim tim kraj mi je malo meh.l Naravno anime ima kraj, samo se meni nije bas svideo. Najveci kvalitet anime a je ta atmosfera koja uspeva da napravi. Glavni likovi su dobro odradjeni , a ostali igraju svoju rolu . preporuka i od mene, za dobar sci fi nasloiv. 9/10 Genralno ne volim mecha naslove ali eto Votoms i Blue Gender su mi bas legli, za razliku od Gundama ili Euerke koju sam dropovao na pola .
Reply
Hm mogao si u spojleru taj deo koji ti se nije svideo, ta ideja Big Grin
Kako sad da gledam kad znam sta ce da bude Big Grin
Reply




Users browsing this thread: 3 Guest(s)