Racunar do 42.000.
#1
Ovo je neka moja konfiguracija koja bi usla u budzet.

Kuciste 560W Bluckberi..(zab kako se pise Big Grin )
RAM: 4 GB (to uvek mogu da nadogradim )
Hard : 500 GB
Maticna: MSi b85M
VGA AMD RADEO R7250 1 GB DDR 5 ili da uzmem neku DDR 3 2GB

CPU : Dual Core G3240 ili neki jak i3 ili pak neki AMD quad core..zbunjuce stvarno ..

Zanima me pre svega u vezi procesora..Da li je bolje uzeti provereni Intel dual core ili pak AMD-ov quad core..Ili mozda uzeti bolji procesor npr i5 na racun slabije graficke umesto DDR 5 1gb uzeti DDR 3 2gb..
Generalno nisam neki gejmer, igram igrice leti i kad tako nemam sta da radim, ali ne bih bas rekao da su to neke preterano zahtevne igrice, mada je cinjenica da sa trenutnim racunarom i ne bih mogao da ih pokrenem. Recimo da od zahtvenijih igram jedino PES (PES 12, pes 13 secka kao blesava i na low)sa drustvom ili Starcraft povremeno.

Bio bih zahvalan na nekom savetu ili sugestiji, pre svega u vezi procesa, koja su vasa iskustva , posto sam primetio da ovde ima dosta gejmera ?
Reply
#2
Pes i starcraft uopste nisu zahtevne igre, mogu raditi i na osrednjim masinama jako dobro.
To što si naveo je i više nego dovoljno za pomenute igre, a i za većinu novih naslova.

http://www.duocom.rs/sr/proizvod/duocom-acid/35671

recimo
Reply
#3
Evo ti ovako odvojio sam malo vremena i napisao sta bih ja uzeo da sam na tvom mestu (kada kliknes na naziv komponente prebaci te na winwin link). Big Grin

S ovim dole moze da pokrenes sve i jednu igru koja danas postoji, doduse one najnapucanije mozes na low ili medium/low ali bitno je da mozes. Smile

Inace pazio sam da ne probijes budzet tako da u zavisnosti od kucista koje uzmes (stavio gornju granicu 5k) sve upada u 42000/43000.

Ram: DIMM DDR3 4GB 1333MHz Patriot Cena: 4200
HDD: HDD SATA2 5400 320GB Cena: 5000 (sta ce ti vise od 320Gb).
Procesor: AMD Athlon X4 Quad-Core 750 Cena: 8300 (na ovom se ne stedi).
Maticna: MB FM2 A55 Gigabyte GA-F2A55M-S1 Cena: 4900
Graficka: AMD Radeon R7 250X
Napajanje: 500w do 3000 (oko 2000 moze da se nadje ok).
Kuciste: klasika da kazemo do 5000.
DVDRW: klasika 2100. (ja ovo nisam upalio 3 godine tako da je po meni nepotrebno ali ajde).

E sada sacekaj i druga misljenja. Smile

Edit: eto dok sam ja pisao yuspawn okaci link dobre konfiguracije s tim da bih ja bolje uzeo manji HD i ukinuo DVDRW, a uzeo jacu graficku za tu razliku para. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#4
AMD CPU znači imaćeš i grajanje pride
Reply
#5
Hvala na preporukama..
@Roronoa
Znam za taj problem termicke izolacije i zbog toga se sve vreme dvoumim, da li AMD quad ili Intel duo..Cinjenica je da je Intel stvarno skup i da je AMD s te strane u prednosti, sto se tice kvaliteta ne postavljam pitanje.

@Lavi..
Hvala sto si se potrudio , svidja mi se ova tvoja konfiguracija ..zamenio bih mozda samo RAM sa ovim http://www.winwin.rs/memorija-dimm-ddr3-...44678.html i mozda ova maticna http://www.winwin.rs/maticna-ploca-mb-fm...88835.html ....ali okej je ova tvoja varijanta..uneo sam je na spisak uz male izmene, pa sutra da idem do win win-a. Ionako sam danas obisao ceo Beograd.

@Yuspawn..
Svidja mi se ova kombinacija, tu bi samo smanjio hard 1,5 TB-320GB mi je dovoljno ... i verovatno bih ubacio ovaj gorepomenuti ram...

Naravno uz AMD bih morao da nadjem neki lud hladnjak, i dalje velika dilema.
Reply
#6
320GB je ok ako sve što gledaš brišeš ili režeš na DVD omiljene stvari i ne igraš ništa. mda 2015god i 320GB, deluje malo čudno + najgore što i razlika u ceni nije velika između 320GB i 1TB
Reply
#7
Ne razumem se previse u danasnje komponente, ali moj predlog je da proveris cene za sta god se odlucis na emmi.rs, mislim da su povoljniji. Recimo CPU koji je naveden je bas znacajno jeftiniji

http://www.emmi.rs/konfigurator/proizvod...0K&x=7&y=8
[Image: sasusaku2.jpg]
Reply
#8
Ashaman odakle si? Win Win je najskuplja prodavnica.

Na kompu su ti najbitni procesor i matična, sve ostalo se lako menja/dokupljuje.

Preporučujem ti i5, jbg jeste da košta ali si miran posle. Na ostalome štedi. Ostalo uzimaj po volji da se uklopiš u sadašnji budžet. Lako ćeš za 1-2-3 godine ubaciti još memorije i promeniti grafičku + novi/veći hard, ako budeš u škripcu sa mestom.
Reply
#9
stvarno su jeftiniji ..maltene svaka stvar po 500 do 1300 dinara... Kad se sve komponente saberu usteda oko 5000 rsd...Mada sada idem prvo do win win-a, on mi je najblizi..
Reply
#10
u emmiju naručiš, stiže za dva-tri dana (max) i poštarina je gratis. to ako kupuješ za keš, ali ako je kredit onda ..
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)