Moj sajt - otkucaji-grada.rs
#1
[Image: MK86JYH.png]

otkucaji-grada.rs je projekat na kojem radim vec preko godinua dana, manje-vise samostalno. Preko 90% koda je moje, pa posto je sajt sad dosao u neku lepo zaokruzenu fazu, rekoh da se malo pohvalim i ovde na forumu.

U pitanju je sajt koji sluzi za nalazenje lokacija i dogadjaja od interesa u Beogradu. U meniju sa leve strane mogu da se biraju lokacije ili dogadjaji, pa se onda dobija spisak sa raznim kategorijama (npr. hrana, pice, kultura...). Lokaliteti se mogu filtrirati po tome da li su sada otvoreni ili ne, dok se dogadjaji mogu filtrirati po tome da li su zakazani za narednih par dana, nedelju, itd.

Lokalitete rucno unosim u bazu, i u njoj ima jos dosta rupa u tom pogledu. Ako neko primeti da nedostaje njegova omiljena pljeskavdzinica, kafana ili bilo sta drugo, moze da kaze ovde, dodacu, ili moze na mapi da uradi desni klik -> predlozi novi lokalitet i ostavi sve od podataka sto zna. Dogadjaje, sa druge strane, kupim u potpunosti automatski sa facebook-a i sa nekih drugih izvora, analiziram tekstualnu adresu koju obicno imaju zapisanu i na osnovu baze podataka adresa zakucam ih na mapi gde se nalaze. Takodje im analiziram tekst po nekim kljucnim recima da bi ih razvrstao u kategorije, ali tu naravno cesto ima gresaka.

Kada se klikne na lokalitet ili dogadjaj na mapi, iskoci "prozor" sa dodatnim podacima, a moze se kliknuti i na "detaljnije" da se otvori strana sa jos vise podataka & slikama (ako ih imam - a slabo ih imam za sada). U meniju na vrhu stranice su jos i opcije "lokaliteti" i "dogadjaji" koje daju listinge doticnih, sto ponekad moze biti preglednije od mape.

Koriscene tehnologije su PHP + JS, a mogu da udjem u detalje ako nekoga zanima Big Grin

Za sada jos nemam ni dinar od sajta, ali sad polako idem ka tome. Trenutno nema reklama na sajtu. Ako neko ima neki poslovni predlog, otvoren sam za sve XD Iako pokrivam samo Beograd, sve je napravljeno tako da bi se lako moglo prosiriti (ili napraviti odvojen sajt) u buducnosti, pa ko zna, mozda budem jednog dana cimao i ovde nekoga da mi bude "ambasador" u svom gradu XD

Prihvatam sva misljenja, kritike i zapazanja. Big Grin
Reply
#2
pa pazi, kad si spomenuo pljeskavdzinicu, mozes da probas za pocetak tu da pojuris neke reklame. Odnosno, da kontaktiras ove neke vece fast food-ove i da vidis da li su voljni da se pojavi njihova reklama, pored toga sto ce uveliko vec postojati na mapi Smile
Mada, ne znam da li vec postoji tako neki sajt sa reklamiranjem restorana i food-ova, uvek mozes da probas i sa prodavnicama kojekakvim, idea, maxi, tempo, merkator.
Realno od nekih kulturnih stvari pare tesko da ces izvuci po pitanju reklame, tako da ti u tom pogledu mozda jedino preostaju ove komercijalne gluposti za koje se vec zna, ali im nije problem da se reklamiraju an sve strane Wink

Ali, funkcionalno gledano, lepo radi i skroz kul izgleda Wink
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#3
^Da, da, to je plan. Ko plati on ce da iskace medju prvima, posto ovako kad otvoris npr. restorane prikaze ti samo prvih 40, a mozes da premotavas dole na traci sa rezultatima na sledecih 40 i tako dalje. I bice mu dodate sve informacije koje ima/zeli, uz mogucnost da ih menja/osvezava kad hoce.

Ako imas i neku kritiku, udri. Isto vazi i za ostale, primam najsurovije kritike koje imate. Ajde, gde su svi oni kriticari titlova recimo XD
Reply
#4
to ces morat imat aplikaciju za mob, ili ne?

btw kaj uopce ima smisla radit tak nes, kad toga vec postoji puno, a ovo ti uzima puno vremena i u slucaju da nades neki jaci posao automatski se moras pustat ovoga...

mislim nisu tehnikce prirode.. ali trazio si kritike XD
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#5
^Upravo pravim i za mobilni. Doduse ne bas "pravu" aplikaciju; koristim neko cudo koje ti omoguci da zapakujes ove kodove sto imas za sajt u mobilnu aplikaciju za sve zive platforme (android, ios, blackberry, windows phone...). Kad se zapakuje sve radi normalno, mozda malo sporije nego kad se isprogramira od nule za telefon, ali zato je neuporedivo brze za razvoj. Uglavnom ta aplikacija za mobilni ce izgledati identicno kao sajt. Cisto prednost sto vole ljudi da imaju ikonicu na telefonu a ne da traze u browseru sajt.

Ovo za konkurenciju, jbg, nije da nisi u pravu. Mada mislim da nemam bas identicnu konkurenciju nigde. Kod nas u Srbiji ima taj planplus recimo, bas popularan sajt sa mapom, ali recimo njemu je glavno nalazenje adresa po gradovima i pregled gradskog saobracaja. Imaju i oni neke lokale, ali to je u totalno drugom planu. I sajt im je totalno neupotrebljiv sa mobilnog (za razliku od mog). Kod mene je, sa druge strane, ideja recimo kad izadju ljudi u grad na provod, u kasne sate, mogu da filtriraju prikaz po tome sta je otvoreno u blizini, odu na pljesku, pa recimo kliknu nocni provod i nadju neku drugu zurku i tako...

Mada ne planiram sad nesto mnogo vise da radim - koliko sam uradio, uradio. Jos malo tu mobilnu aplikaciju i neke bagove kako iskoce. Tek ako bude para, radicu dalje. Ali zato imam sad planove za jos nekoliko projekata, samo da zavrsim ovu disertaciju koju rokam a pri kraju je.

Prihvatam sve kritike kao sto rekoh Big Grin
Reply
#6
Evo jedan update - zavrsio sam mobilnu aplikaciju za Android telefone:
https://play.google.com/store/apps/detai...rada&hl=en

Znaci mi svaki download, pa ako je neko zaludan, nek' skine i baci pogled. Ako vam se ne svidi, brisite, al' bacite koju rec ovde ili jos bolje na google play-u.

Inace je aplikacija skoro identicna sajtu. Zahteva internet za koriscenje, a otprilike prednost je jedino nesto brze ucitavanje posto su svi kodovi i elementi interfejsa sad u lokalu (jedno 5MB njih) i to sto je sad dostupna na klik a ne otvaranjem browsera, kucanjem adrese ili kako god.

Mozda probam da izgenerisem i verziju za windows phone u narednom periodu.
Reply
#7
lose ti je pejstovalo adresu, izbacilo je malo teksta iz samog linka Wink
https://play.google.com/store/apps/detai...caji_grada
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#8
Lol, al' sam smotan XD
Ispravio sam link, ako hoce neko da baci pogled.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)