The Last Kingdom (2015)
#1
[Image: bbc-the-last-kingdom-200.jpg]

Poslednje kraljevstvo je adaptacija serijala romana Bernarda Kornvela "Saksonske priče". Knjige prate Utreda dečaka iz Engleske, rođenog u plemićkoj porodici u devetom veku, u Nortumbriji. Kada je u desetoj godini postao siroče, pada u ropstvo, a potom ga usvaja porodica jednog Danca i podučava ga vikinškom načinu života. Ipak, Utredov život je neprekidivo povezan sa Alfredom, kraljem Veseksa, vladarom jedinog engleskog kraljevstva koje je odolelo napadima Danaca. Borba između Engleza i Danaca, ali i razdor između hrišćana i pagana, čine pozadinu Utredovog odrastanja.




Jako dobra prva epizoda, nadam se da će nastaviti ovako.
Reply
#2
obavezno se gleda Smile
Reply
#3
Alfred je Athelstanov sin , hahaha.. Bas sam se posle Vikinga nalozio na ovu epoihu, da sam uzeo neku knjigu iz istorije i iscitao ceo taj period Engleske istorije od 9 veka pa tu nadelje do 15, 16 veka Big Grin
Reply
#4
ja sam pogledo obe epizode, zasad dobro, puno bolje od onog bastardo

nadam se da tako nastave
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#5
Jel gleda jos neko ? ste nasdtavili, ja sam poprilicno zadovoljan za sada.. Ostala mi je jos finalna epizoda, pa da sumiram utiske..
Reply
#6
ja gledam, pa jel nije danas bila finalna epizoda?

mislim bio je tren di sam pomislio omg ovi su napravili seriju sa premisom pa da bog zbilja postoji

sto mi je smjesno, jer ja uvijek kad vidim tako dvije strane se bore i jedni imaju svoje bogove kojima se mole a drugi imaju svoje, kak su obje strane u krivu i pokusavaju nesto predvidjet na temelju krivog uvjerenja
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#7
(2015-11-29, 21:44)Frog_Hermit Wrote: ja gledam, pa jel nije danas bila finalna epizoda?

mislim bio je tren di sam pomislio omg ovi su napravili seriju sa premisom pa da bog zbilja postoji

sto mi je smjesno, jer ja uvijek kad vidim tako dvije strane se bore i jedni imaju svoje bogove kojima se mole a drugi imaju svoje, kak su obje strane u krivu i pokusavaju nesto predvidjet na temelju krivog uvjerenja


Bila je juce, ali sacekacu prevod Big Grin .. Meni je bas bio gotivan Utred zbog shvatanja religije Big Grin.. Crkva je u principa osnovana u ovakvoj formi da pomaze kralju da kontrolise narod, uzima posede, svestinici se bogate itd, itd , ova prica o crkvi se provlaci kroz celu seriju ...
Reply
#8
da ali sad cu ti spoilati zadnju epizodu

bude kao ta velika bitka i utred uspije nemoguce i onaj glavni viking kaze vidis da je njihov bog zbilja sa njima i da im pomaze, na kraju sklope mir zbog toga i krste ga... mislim wtf XD

to mi je bilo malo bezveze, posto vikinzi imaju medu sobom likove poput one kraljice koja vidi buducnost i sta ti ja znam, dok krscani nemaju, pa onda se desi nesto nevjerovatno i ovaj odma promjeni vjeru XD
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#9
Nadam se da će biti i druge sezone. Ova prva (grubo) pokriva prve dve knjige serijala.
Reply
#10
(2015-11-29, 22:01)Frog_Hermit Wrote: da ali sad cu ti spoilati zadnju epizodu

bude kao ta velika bitka i utred uspije nemoguce i onaj glavni viking kaze vidis da je njihov bog zbilja sa njima i da im pomaze, na kraju sklope mir zbog toga i krste ga... mislim wtf XD

to mi je bilo malo bezveze, posto vikinzi imaju medu sobom likove poput one kraljice koja vidi buducnost i sta ti ja znam, dok krscani nemaju, pa onda se desi nesto nevjerovatno i ovaj odma promjeni vjeru XD


Pa to za krstenje mi je logicno jedino ako je Gutrum to prihvatiio kao deo nekih uslova, onda je okej ..
Mada ako pogledas kako su ljudi i danas nazadni , pogledas ove sto se pozivaju da vode svete ratove, nije da je nemoguce da se Gutrum preobrati Big Grin .

Inace poprilicno dobra serija, npr. ima daleko bolji pacing neko Vikinzi, izuzetno je dinamicna maltene nema pauze i nekih nebitnih detalja, borbe su odlicno odradjene, a i casting , atmosfera, kvaliteno su sve pripremili..
Serija napreduje iz epizode u epizodu, glavni glumac je najvise napredovao, u prve 2 epizode mi se cak i nije svideo, tj. njegova gluma mi je bila ispodprosecna, ali na kraju je postao burazer..\

ALi gde su nasli one likove, svi su kvrgavi , izbrazdani , ruzni , pravi Englezi , i najbitnije je sto u ovoj seriji nema patetike, nema sjanjnih viteza i moralnih gromada, Alfred je najblizi tome, ali ...

Ocekujem drugu sezonu, i Barbenburg ili sta vec mora da se vrati !

NO Mercy !
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)